Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "2012 yılının Ekim ayında Milli Eğitim Bakanlığımız onayı ile başlattığımız kompozisyon yarışmamız, 11 mayıs 2013 günü İstanbul'da vakıf merkezinde yapılan jüri finali ile sonuçlanmış bulunmaktadır.

Doğan Hızlan, Gülten Dayıoğlu, Nursel Duruel, Mehmet Eroğlu, Ülkü Karaosmanoğlu ve Çolpan İlhan 'dan oluşan jüri tarafından değerlendirilmesi sonucunda, derece tablosu aşağıdaki şekilde oluşmuştur. 


BİRİNCİLİK…. Aleyna Aktaş / Bursa-Osmangazi Necatibey Kız Teknik ve Meslek Lisesi  / Son

İKİNCİLİK……. Melek Canan Görgülü / Bitlis-Tatvan Anadolu Lisesi / “Makineleşen Hayatın Bilgi İkliminde

ÜÇÜNCÜLÜK..Merve Erdoğan / Kütahya- Merkez Nafi Güral Fen Lisesi / İpek Böceğinin Dilemması


Mansiyonlar


Ulaş Bager Aldemir / Ankara-Çankaya Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesi / “Praxisin Şafağı

Melodi Var Öngel / İzmir Amerikan Koleji / “Umut BalonumAile büyüğümüz Attilâ İlhan adına kurulmuş bir vakıf olarak, yarışmayı düzenlemekteki esas amacımız, tüm yurdumuz sathında, tüm fikirler yelpazesinde, mümkün olduğu kadar fazla genç arkadaşımıza ulaşmak, onları sorgulamaya, düşünmeye, kendilerini yazılı olarak ifade etmeye teşvik etmek idi.


Yarışmamızın gördüğü ilgiden fazlasıyla memnunuz. Yarışma süreci içerisinde, değişik zaman dilimlerinde, gerek tanıtım, gerek eser gönderimi, gerekse oylama safhalarında emeği geçen tüm yurttaşlarımızla bu başarıyı paylaşmak, en içten teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

Saygılarımızla,Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı
Sıraselviler Cad. Billurcu sokak No 26 kat 2, Taksim, 34433 İstanbul
Tel : 0.212.243 9525 / Faks : 0.212.243 2980
E-posta : bilgi@aibskv.org / Web : www.tilahan.net