Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:siyah3434
Eser Sıra Numarası:260213eser11

                          TEKNOLOJİ… TEKNOLOJİ… TEKNOLOJİ…
      Teknoloji insanların kolaylıkla bir şeylere ulaşması için gelişir. Hiçbir zaman sunulan teknolojide insanların bir şeyler öğrenme ile ilgili bir amacı yoktur. İşte teknolojinin bize karşılayamayacağı tek şey budur.
Eğer teknoloji benim tüm gereksinimlerimi karşılasaydı benim yapacağım tek iş yine kitap okumak ve bilgi almak olurdu. Biliyorum şu an şaşırdınız bir işyerinin başına geçmiş ya da dünyanın en zengini, araba, ev gibi sermayeler bekliyordunuz. Peki, bu işyeri açanlara soruyorum “Teknoloji sizin gereksinimlerinizi karşılıyor da diğer insanlarının gereksinimini karşılamıyor mu?” yani şirket ürettiği veya tasarladığı malzemeleri ne yapacak? Neden kendinizi geliştir miyorsunuz? Ben işte bu yüzden kendimi geliştirip bu dünyaya boş gelip boş gitmek istemem. İlkokul ve Liseyi okuduktan sonra Üniversiteye giderim ve okurum. Şimdi soracaksınız  “İlkokul, Lise ve Üniversiteyi nerden bulacaksın?” herkes ihtiyacını teknolojiyle karşılıyor öğretmenler neden hala eğitimle uğraşsın ki? Hala uğraşacak öğretmenler olacağına ve benimle beraber birkaç tane öğrenci olacağına inanıyorum. Böylece kendimi cahillikten kurtarmış olurum ve ben de öğretmenlik yapıp kitap yazarım ve bu kitapları benim gibi düşünen öğrenciler verir ve atamızın “Öğretmenler yeni nesil sizin eserini olacaktır.” Sözünde yer almak isterim. Evimi ve arabamı aldıktan sonra tabi ki de ailemle yaşamak isterim. Teknoloji bize aileyi de karşılayacak değil herhalde. Aşk denen kavram asıl o zaman ortaya çıkar kimsenin kimseye varlığı yani parası yüzünden sevmez sadece âşık olur. Ben de tabi ki evlenmek isterim ve mutlu ve çocuklu olup çocuğuma da kendi düşünce yapımı aşılarım onu da meslektaşım yaparım.
      Biliyorum benim bu düşüncelerim Türkiye’de Hikâye veya Roman kitaplarının yazarları gibi oldu. Bende işte her zorluğa karşı yine de o kitapları bastıran yazarlar gibiyim az da olsa biraz insanlara düşüncelerimizi duyurmak istiyoruz çok şey mi istiyoruz?