Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:mika1453
Eser Sıra Numarası:260213eser21

                                 (Dünya’ya göre ) 18 MART 2416
Sevgili günlük,
            Parktayım. Çocuklar,kuşlar,ağaçlar hep birlikte şarkı söylüyorlar sanki. Çiçeklerin kokusunu burnuma çekiyorum. Ciğerlerimi temiz hava ile dolduruyorum. Güneş tüm güzelliği ve görkemiyle parlıyor. Rüzgarın esintisiyle saçlarım dans ediyor adeta.
Uyandım,bitti güzel rüyam ve çaldı alarm. Rüya çipini çıkarıp koydum yerine. Sesli bir komutla ışınladım kendimi banyoya. Ellerimi ve yüzümü bölmelere yerleştirdikten sonra gerisini makinelere bıraktım. Ellerimi ve yüzümü özel kimyasallarla temizleyen makine işlemini tamamladığını belirten o bip sesini çıkarttı. Kendimi yemek masasına ışınladım. Programlı masa,uyandıktan iki dakika sonra kahvaltımı hazır hale getiriyor. Kahvaltım gerekli proteinleri içeren kırmızı bir hap,ihtiyaç duyduğum diğer tüm besin değerlerini içeren mavi bir hap ve son olarak mineral ve tuz oranımı dengeleyen su yerine kullandığım bir çeşit sıvı. Hapları yuttum ve sıvıyı tükettim. Kahvaltım bitti. Kendimi giysi simülatörüne ışınladım. Hologram bugün ki ruh halim ve günün modasına uygun kıyafeti gösterdi ve kolumdaki kıyafet çipini tekrar programlayıp gecelikle bugün ki kıyafetimi değiştirdi. Buradaki işim bitti. ‘’ Işınlan güverteye ‘’ komutunu vererek kendimi güverteye ışınladım. Bugün ki koordinatları belirttim,enerji durumunu ve kontrolleri onlarca bilgisayara rağmen kendim bir kez daha yaptım. Şimdi ne yapacağım? Eskiden ne yapardım? Herhalde köpeğimi gezintiye çıkarırdım. Şimdiyse o kadar anlamsız ki her şey. 
Ülkelerin teknolojik savaşları yüzünden geldiğimiz şu noktaya bir bakın. Tanrı’nın bize bahşettiği o Dünya’dan  yoksun kaldık artık. Yok ettik o mavi gezegeni. En son gerçek bir kahvaltıyı ne zaman yaptım? Tam tamına 26 yıl 72 gün 20 dakika önce,o gün bir daha geri dönmemek üzere terk ettik Dünya’yı. Çünkü o muhteşem yıldız Güneş,Dünya’yı kavurmaya başlamış ve yaşanmaz bir hale getirmişti. Söylemesi ne kadar kolay oysa. Onca zaman o kadar zordu ki. Artık hiçbir canlı kalmadı. Bir avuç insanız uçsuz bucaksız uzayda. Dünya 2 yıl 32 gün 16 saat 7 dakika 18 saniye önce ve şuanda saniyeler bitmek bilmeyen bu sonsuzlukta ilerlerken muazzam bir patlamayla yok oldu. Dünya’dan kurtarabildiklerim sadece bir kitaplık dolusu kitap ve eski birkaç fotoğraf. Uzay boşluğunda gidiyorum,mekikteki tek canlı benim. Tabi biz insanlara artık canlı denirse. Hepimiz cyborglara dönüşüyoruz resmen. Tüm insani duygu ve değerlerimizi kaybediyoruz. Güç kaynağı dediğim ‘’ Bigbang ‘’ in minyatür bir prototipi,oksijeni ise uzun uğraşlar sonucunda bulduğumuz bir makine sayesinde sağlıyoruz. Artık neden yaşadığımı bilmiyorum,ne yapıyorum?  Yaşamın bir anlamı kaldı mı? Tek umudum yeni bir Dünya bulabilmek. Teknolojinin bütün zararlarından uzak saf ve temiz yaşam dolu bir Dünya.
            Ben arayışıma devam ediyorum. Günlüğü kapatıyorum.
Saat 08:46