Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:kıvırcık3434
Eser Sıra Numarası:260213eser12
                             TEKNOLOJİNİN HAYATIMIZDAKİ ÖNEMİ
        Teknolojinin hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştıran en büyük yararlardan biri olduğunu söylemek çoğunlukla doğru olur. Tabiki teknolojiyi nasıl kullandığımız, hayatımıza ne derece olumlu kattığımız çok önemlidir bu noktada. Mantıklı amaca ve hizmete yönelik olduğu durumda yararlarından söz edebiliriz.
Teknolojiyi kullanmak işin en önemli kısmı aslında püf nokta doğru kullanmakta.    Tüm ihtiyaçlarımızı karşıladığı durumda geriye kalan sadece soyut kavramlar olacaktır belki de. Kullanımı doğru yaptığınız her teknolojik adım; hayatınızdaki somut ihtiyaçları giderip sizi ve etrafı mutlu edebiliyorsa, yöneldiğiniz tek şey içinizde olan duygular, yaşadığınız karşılık aradığınız, anlamlaştırmaya çalıştığınız, soyut kavramlar, mutluluklar, üzüntüler gibi paranın alamayacağı en mükemmel son icadın cevap veremeyeceği duygulardır belki de. Bu duyguların yoğunluğunda bulur kişi kendini, insan ilişkilerinde doyurmaya çalışır benliğini, çünkü somut ihtiyaçlarına karşı her şeyin elinin altında olması onu duyarsızlaştırır maddiyatça.  Maneviyat, vicdan, mutluluk bunlar daha büyük önem taşır, olması gerektiği gibi. Yaşamındaki izlenilen yol, seçim daha çok insan ilişkilerinde, topluma çevreye yönelir, dayanışmaya, barışa, huzura açılır. Aslında bunlara yönelmek için teknolojinin her şeye yetişmesini beklemeye gerek yoktur fakat insanoğlu bu evrende varolduğu müddetçe maddiyatla-maneviyatı birlikte götürmek zorundadır. Konumuz maddiyat bakımından soruna elvermediği için benim yöneleceğim tek yol, manevi duygular elimizdeki sınırsız teknolojik güçle çevreye, insanlığa faydamın dokunacağı planları düşünmekte bulmak isterim.
        Sonuç olarak teknoloji kimilerine insanlığı unutturduysa da her şeyden çok kişi için, insanlık için en doğruyu en yaralı kısımları hatırlatmalı ve kullandırtmalıdır.