Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:kehribar3434
Eser Sıra Numarası:260213eser13
                      TEKNOLOJİ SAYESİNDE ELDE ETTİKLERİMİZ
     Teknolojiyle her istediğimize sahip olmak ve çalmak zorunda kalmadığımız bir dünyada yaşamak kulağa ne kadar hoş gelse de derinlere inildiğinde aslında pek de hoş şeylerin olmadığı bilinmelidir. İnsanlar kolay elde edilebilen şeylerden çok çabuk bıkarlar ve bunların gözlerinde bir değerleri kalmaz. Her ne kadar istediklerimizin çabucak olmasını dilesekde; kolay elde ettiğimizde hevesimiz kaçar. Bu nedenden ötürü etrafta amaçsız bir şekilde hareket ederiz. Evet,çalmak zorunda kalmazdık belki fakat daha sonra elde etmenin daha zor olduğu ve belki de hiç bir zaman elde edemeyeceğimiz şeylere yoğunlaşırdık. Tabi elde edemediğimiz şeyler hala kalırsa.
Elde etmek istediğimiz şeyleri zor ya da kolay olarak ayırmak pek de doğru değildir.  Çünkü bir şeylerin zor ya da kolay olması onları elde etmek istemediğimiz anlamına gelmez. Sadece önümüzde ki engelleri aşarak ilerlemek kıymetini arttırır... Ortada gerçekleşen hayallerin olacağı bir gerçek. Fakat aynı zamanda elde etmenin verdiği sıkkınlıkda söz konusu. Öyleki ‘her şeyin teknolojiyle elde edilmesi’ biz insanların neredeyse ortadan kalkması demektir. Hayatta bir döngü olmalı ki birileri yaşadıklarından ders alsın,üzülsün,mutlu olsun. Öyleki birileri değer vereceği şeyleri bulsun.
      Serisini okuduğum kitabın yazarından imza almam kolay olsaydı eğer o seri hiç bir zaman benim yatağımın baş köşesinde duramayacaktı,fakat imzalatmamın neredeyse imkansız olduğunu bildiğim o kitaplar şuan benim yatağımın baş köşesinde. Hayaller ve istekler ne kadar zorluysa bizim için o kadar önemlidir. Eğer hala teknolojinin hayatımızdaki yeri olağandışı bir şekilde artsın denilirse bu insanlar; ya olacak olaylardan habersizlerdir ya da bu insanların hayatta hiç bir amaçları kalmamıştır.