Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:başak3434
Eser Sıra Numarası:260213eser10

                                         TEKNOLOJİ BİR ADIM ÖNDE             
      İnsanlar süre gelmiş zamanlara sığdırdıkları dostluğu bir çırpıda silebilecek bir zaman diliminde. İnsanlar bir şeyi kolay yoldan elde etmek amaçlı günümüze kadar pek çok sayıda buluşlar ortaya atmışlardır. Eskilerden, çok eskilerden insanlar tüm gereksinimlerini, birlik içinde imkanları olmaksızın bir uğraş içinde gerçekleştirirdi. Ancak bu devirde böylesini bulmak zor. Teknolojinin üst sınırlarda kabul edildiği bu ülkede artık herkes oturduğu yerden birçok işini tamamlayabilme gücüne sahip. Eski zamanlarda insanoğlu kendi sularını kendi alır, kendi toprağını kendi ekip biçerdi.Kendi yapar, kendi bozardı. Geçimlerini gidermek için her yaştan insan, ekmeğini emek harcayarak çıkarırdı. Bununla birlikte , bu işleri yaparken dostluklar edinirdi. Fakat bugünlerde bunları görmek, imkansız. İnsanlar oturdukları yerden işlerini bir çırpıda yapabilirler. Gereksinimlerini gerçekleştirmek adına , hayatın benimsediği ihtiyaçları teknolojiden yararlanmakta. Her geçen gün bu orana katılım sayısı arttığı, bir gerçek. 
Mesela, toplumumuz için bayramlar ayrı bir eğlenceli, şatafatlı geçer. Uzaktaki yakınlarımız gelir, bu vesileyle görüşülmüş olunurdu. Ancak gelişmiş ülkemizde bayramlar artık internet üzerinden kutlanmaya başlandı. İnsanlar birbirini ordan görür ve ordan konuşur hale gelirken eski diyebileceğimiz neredeyse her şey güzelliğini kaybediyor. Bizler teknolojiye ayak uydurmak adına geçmişimizden uzaklaştık.
      Ve ya insanlar bir şey öğrenmek için çabalar, onu uğraş edinir, onu merak eder ve bu daha çok heveslenmelerine neden olurdu.Bir bilgiyi öğrenmek  amaçlı kütüphanelere gider, orada zamanını geçirirdi. Ancak şimdiki nesilin gençleri olan bizler, hızlı olmak adına  ellerinin altından yalan bilgileri birebir öğrenmekte. Bizler bunun farkına vardığımız halde, teknolojinin bizi ele geçirmesine ses çıkarmıyoruz.