Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:akkaya3434
Eser Sıra Numarası:260213eser04                          KENDİ TARZIMLA SESLENİYORUM SİZLERE
        Kimsenin kendini yormadan, hatta konuşmadan düşüncelerim aktardığı bu dünyada, ben yazarak kalemimle sesleniyorum.

Hepimizin yetiştiği tarz aslında bu, ne çabuk unuttunuz? Çocuklarınıza, kardeşlerinize bunu öğretmediniz. Peki düşünmek, insanı tüm canlılardan ayıran özellik değil mıdır? Çocuklarımızın kaçı bu eylemi gerçek anlamında yerine getirebiliyor? Ah evet! Düşünmeyi de gerektirecek bir şey yok diyeceksiniz. Lâkin bilmez misiniz tüm filozofların bu modern dünyadan önce ortaya çıktığını? Sanat ve düşünceleri uğruna can veren insanların bu zamana ait olamayacağını bilmelisiniz.

Tekrar bize ne faydası olmuş dercesine beni onaylamayacaksınız. Bu eserlerin tümü insanlık adınaydı oysa. İster çöpe atılacak bir mektup olarak görün bunu, ister bir tehdit uyuşmuş ruhlarınıza.

Tüm hayatımı, dünyayı köşe bucak gezip, tüm çocuklara; beyinleri henüz tembelleşmemiş çocuklara, kendi çocukluğumuzu, hayatın anlamında manevi yönlerin de olduğu zamanları aşılayacağım. Umuyorum ki beni yeterince anlayıp kendi nesillerince dünyalarını bu yönde değiştireceklerdir.

      Tabii ki dünyayı gezerken teknolojiden de faydalanacağım; bana kızmayın. Şövalye ile savaşmak için, yüreklinin de zırhını kuşanması gerekir.


önceki eser / sonraki eser