Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: yorgun1968
Eser Sıra Numarası:200213eser07




                                             TEKNOLOJİK ÇAĞDA YAŞAM
     Teknolojik hayatımızda yaşam standartlarımızı olumlu ve olumsuz yönde etkilemektedir. Eğer teknoloji bu kadar gelişmeseydi belki de çok zorluklarla karşılaşabilirdik Ama tüm gereksinimlerimizi karşılayacak hale gelseydi de o zaman ne çalışmak zorunda kalırdık ne de bir şeye ulaşmak için emek, çaba sarf ederdik Örneğin; teknolojide telefon bizim hayatımızın oldukça kolaylaştırmıştır. Eş, dost, akraba gibi yakınlarımızla mektuba veya her hangi başka bir şeye gerek duymadan kolaylıkla telefon ile iletişim sağlayabiliyoruz. Bunun en temel nedeni teknolojide önemli adımlar atıldığının göstergesidir. Teknoloji öyle gelişmeler gösterdi ki artık insanlar kolaylıkla arzuladığı şeye sahip olabiliyor.
Teknoloji şu an tüm her şeyimizi karşılasaydı belki de insanlar arasındaki sözlü iletişim kalmazdı.Mesela şöyle bir durum ortaya çıksaydı konuşmadan karşımdakinin düşüncelerini okuyabilseydik iletişimde sözel bir kavramdan kesinlikle bahsedilemezdi. Ya da bir yere gitmek veya araba, uçak, tren vb. araçlara bilmeden istediğimiz yerde olabilseydik o an artık olduğumuz yerden kıpırdamaya gerek duyulmazdı. Yemek yapmaya gelince de robot mutfakları devreye girerlerdi. O zaman da yemek yapmak için hiçbir uğraş ve düşünceye gerek kalmazdı.

     Sonuç olarak şöyle diyebiliriz ki; teknoloji insan yaşamına zarar vermeyecek şekilde gelişme göstersin. İnsanların düşüncelerini toptan köreltmesin, yok etmesin.