Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: yıldız1986
Eser Sıra Numarası:190213eser18                                                   YAPMAK İSTEDİKLERİM
     Her insanın bu dünya da yapmak istediği birçok şeyler vardır elbette. Tatile gitmek gezmek hem de birçok dünya ülkesini tabi benim de gitmek istediğim yerler var. Mısıra gidip piramitleri görmek Paris’e de Eiffel Kulesini v.s ama bu dünya sadece gezmek ve tatilden ibaret değil. Ben buna inanıyorum. Evet, teknoloji ilerledikçe yaşamımız daha kolaylaşıyor bu bir gerçek ama ben gelişen bu teknolojinin bizi yan gelip yatırmamasını istiyorum bunun için onu da bu hayatta en önemli şeyle değerlendirelim bilgi ile ilim ile. Evet, son safhasındaysa eğer bende onu bu şekilde değerlendiririm.
Dünyadaki bütün kütüphaneleri gezerdim. Dünyanın var oluşunu araştırırdım. Evreni, galaksileri, yıldızları araştırırdım ki biz insanların ikinci sınıfa attığımız ve unuttuğumuz değerleri dinimizi. Evet, aslında bizim bilgi dediğimiz her şey dinimizde var ve bunun böyle olduğunu örnek vermek gerekirse buna en güzel örnek Osmanlıdır.Osmanlının dine olan saygısıyla neler başardığını hepimiz biliyoruz. Padişahların savaşa katılırken kaftanlarına ayetler yazdırdığını ve buna benzer birçok şey ve bunlarla dünyayı tam 600 yıl idare ettiğini ve değerlerini yitirdiğindeyse geri kalıp yıkıldığını hepimiz biliyoruz. Ben Osmanlının devam ettiremediği şeyi tekrardan başlatmayı isterdim. Dini ve teknolojiyi birleştirip harikalar başarmak isterdim.
     Her ne kadar bazı kesimler dinin sünnetin gericilik olduğunu dinin ve bilimin ayrı şeyler olduğunu düşünseler bile ben dinin, bilginin, ilimin, bilimin ta kendisi olduğunu düşünüyorum.