Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:yaren1512
Eser Sıra Numarası:190213eser09



                                                      TEKNOLOJİ ve HAYAT
      İnsanlar günlük yaşantısını kolaylaştırmak için teknoloji araçlarından faydalanırlar. Ancak bu araçları kullanırken, teknolojinin kendilerine olan zararlarını umursamayıp sadece kendilerine olan yararlarını düşünerek hareket ediyorlar ama her ne kadar böyle bir dünyada yaşıyor olduğumu düşünüyor olsaydım teknoloji kısıtlı bir şekilde kullanmaya gayret gösterirdim.
Eğer çalışmak zorunda olmadığım bir dünyada yaşıyor olsaydım insanların sadece teknolojiye olan bağlılığından kurtulması için çeşitli etkinlikler düzenlerdim bu etkinliklerin başında insanların bilmedikleri yerleri kültürleri dinleri dilleri öğrenmesi için bir gezi planlardım.
      Bu gezi sayesinde insan birçok şey hakkında bilgi sahibi olurlardı ve bu geziden keyif duyarlardı. İkinci olarak insanların daha sağlıklı mutlu bir yaşam sahibi olması için spora yönlendirip birçok spor dallarının örenmesinin sağlardım. Böylece insanlar teknolojiden uzak kendilerine zaman ayırıp iyi vakit geçirirlerdi. Ama her ne kadar bunları yapmayı planlasa da teknoloji o kadar geliştikçe insanlar bir o kadar da geriye gideceğini düşünüyorum çünkü insanlar faydasını düşündüğü teknolojiyi ne kadar çok kullanırsa teknolojiden yayılan radyasyon bir o kadar da artar. Ve bu da birçok insanın hastalanmasına ölmesine ve ekosistemin bozulmasına neden olur.