Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: yağmur1221
Eser Sıra Numarası:190213eser31
                                                   TEKNOLOJİK ÇAĞDA YAŞAM
      Teknoloji hayatımızda yaşam standartlarımızı olumlu ve olumsuz yönde etkilemektedir. Eğer teknoloji bu kadar gelişmeseydi belki de çok zorluklarla karşılaşabilirdik. Ama tüm gereksinimlerimizi karşılayacak hale gelseydi de o zaman ne çalışmak zorunda kalırdık ne de bir şeye ulaşmak için emek, çaba sarf ederdik. Örneğin; teknolojide telefon bizim hayatımızı oldukça kolaylaştırmıştı. Eş, dost, akraba gibi yakınlarımızla mektuba veya herhangi başka bir şeye gerek duymadan kolaylıkla telefon ile iletişim sağlayabiliyoruz. Bunun en temel nedeni teknolojide önemli adımlar atıldığının göstergesidir. Teknoloji öyle gelişmeler gösterdi ki artık insanlar kolaylıkla arzuladığı şeye sahip olabiliyor.                                                                                                                                                        
Teknoloji şuan tüm her şeyimizi karşılasaydı belki de insanlar arasındaki sözlü iletişim kalmazdı. Mesela şöyle bir durum ortaya çıksaydı konuşmadan karşındakini düşüncelerini okuyabilinseydi iletişimde sözel bir kavramdan kesinlikle bahsedilmezdi. Ya da bir yere gitmek veya araba, uçak, tren vb. araçlara binmeden istediğimiz yerde olabilseydik o an artık olduğumuz yerden kıpırdamaya gerek duyulmazdı. Yemek yamaya gelince de robot mutfakları devreye girerdi. O zaman da yemek yapmak için hiçbir uğraş ve düşünmeye gerek kalmazdı.
      Sonuç olarak şöyle diyebiliriz ki; teknoloji insan yaşamına zarar vermeyecek şekilde gelişme göstersin. İnsanların düşüncelerini toptan köreltmesin, yok etmesin.                                                                    
                

önceki eser / sonraki eser