Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:sonbahar3560
Eser Sıra Numarası:230213eser21
                                    BENİM TEKNOLOJİM BENİM HİKÂYEM
    Teknoloji yıllardır farklı süreçlerden geçerek insanların hayatını kolaylaştırıyor. Gün geçtikçe teknoloji de gelişiyor ve iş, eğitim, ulaşım, sağlık gibi olanaklarını insanoğluna sunmaya devam ediyor. Hızla değişen dünyada geliştirilen her yeni teknolojik ürün bir öncekini kısa sürede eskitebiliyor.Teknoloji  böyle  bir şey işte!  Rahatlık ve kolaylık sağlamasına rağmen teknolojiyi yakından takip etmek hiç de kolay olmuyor. Ancak gelişen ve değişen dünyada teknolojik ürünlerden uzak durmak imkânsız bir hâl alıyor. Bu durumda teknolojiyi hayatımıza olumlu yansıtmak yararımıza olacaktır. Her şeyi teknolojinin yaptığı bir hayat düşlediğimde;
Bir kış günü elimde  kalemim,kağıdım  ve kahvem...Bir taraftan yazıyorum bir taraftan da  yağmur yağıyor bardaktan boşalırcasına. Buğulanan camı elimle dışarıyı görebilecek kadar siliyorum. Açtığım o küçük yerden farklı hayat koşuşturmalarını izliyorum. Bir süre sonra yeni yazılara ve şiirlere can verme umuduyla yazı köşeme çekiliyorum. Yazarken tıkanıyorum kendi kendime kızıyorum. Yağmurun durmasını   fırsat bilip kızgınlığımla birlikte kapıyı çarpıp evden çıkıyorum. Caddeye doğru yürüyorum. Caddedeki kalabalık insanların aralarından sıyrılıp nihayet sahile geldim.  Saatlerce denizi izledim.  Yağmurun hafiften kendini belli etmesi ve dalgaların kuvvetli sesi beni kendime getirdi. Hızlanmaya başlayan yağmur sebebi ile evimin yolunu tuttum. İliklerime kadar ıslanmıştım. Evime geldim banyoya koşar adımlarla gittim ve üzerimi değiştirdim. Islak olan çamaşırlarımı çamaşır kurutma makinesine attım. Makinenin rahatlığından faydalanarak mutfağa gidip sıcacık bir sütlü kahve keyfi yapmaya karar verdim. Su ısıtıcıma koyduğum suyun kaynadığını gösteren işaretle birlikte kahvemi hazırladım. Kahvemi alıp kitaplarla dolu olan odama gittim. Doğu’daki okulların kütüphanesi için göndermeyi düşündüğüm kitapları koliye yerleştirdim ve bantladım. Bu yorucu ve zevkli işin ardından koliyi iki elimle kavrayıp evden çıktım. Kargo şirketinin yolunu tuttum. Kargo şirketine gelmemle birlikte kitapların yolculuğu için ilk adımı atmış oldum. Kargo şirketinden çıkıp ağır adımlarla ilerlerken bir an aklımda bir düşünce beliriverdi kitapları tutacak  olan  minik ellerin sevincini ve mutluluğunu  hayal ederek tebessümle evime doğru yola koyuldum.
    Şimdi neden kitaplar diyeceksiniz. İnsan hayatının her noktasında ne olursa olsun sevdiği şeyleri yapar. Bende hayatımda sevdiğim şeyleri yapmayı tercih ederim. Kitaplar çeşitli duyguları barındırır. Bir kitaptan kendinize ait birçok farklı duygular bulmanız mümkün. Bu da kitapların güzel bir yönü. Kitaplar ilgi ister, zaman ister. Dolayısıyla teknolojinin tüm işlerimi karşıladığı hayatta başka ne yapılabilirdi ki? Kitaplar ilgi istemiyor muydu? Bundan başka bir zaman bulunabilir miydi? Ben vazgeçmeyeceğim şeyleri düşünerek hareket ettiğim için kitapları tercih ettim. Hayatınızda sevdiğiniz ve ilgilendiğiniz işlerle uğraşın ve sakın vazgeçmeyin. Hangi konuda olursa olsun tıkandığınızda kendinize kızmayın. İlham perisi mutlaka size de uğrayacaktır. Teknolojiyi yararlı hale çevirerek, sevgiyle ve sevdiklerinizle esen kalın.