Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:sıla0707
Eser Sıra Numarası:230213eser06
                                                        EVRENİN ÇARKLARI
       Bizler...Yani teknolojinin mahkumları, hayatının büyük bir kısmını çalışarak geçirenler...Peki... Hiç düşündük mü, teknoloji tüm gereksinimlerimizi karşılasaydı yani çalışmaya ihtiyacımız olmasaydı ne olurdu ?
Bu konuda bir sürü fikir söylendi aslında. Kimileri beyaz bir pencereden bakmayı, kimileriyse siyah perdeyi çekmeyi tercih etti bu olay üzerine. Kimse ortak bir noktada buluşamadı doğru düzgün ama bence her sabah uyandığımızda bugün ne yapacağım diye düşünmemek, rahatça oturmak, ailemizle ve sevdiklerimizle vakit geçirmek, sürekli beni işten arayabilirler diye saate bakmamak mutlu ve huzur verici olabilirdi. Tabi o da bir yere kadar... Bir süre sonra mutluluk ve huzur bile sıradanlaşırdı bu hayat koşullarında. Çalışmamak, gayret etmemek hayatı monotonlaştırmak demek, sürekli aynı şeyleri yapmak... Böyle bir yerde yaşayan insanın fazla seçim şansı da olamaz aslında çünkü içindeki başarma duygusu, emek harcama isteği, alın teriyle bir şeyler yapıp gösterme arzusu zamanla körelecek. Bu kişi rahatlığa alışacak kısaca.
Eğer ben böyle bir yerde yaşasaydım, sanırım içimdeki başarma duygusu bu yaşamı yenerdi. Zaten rahatlık ve başarı bir arada yaşayamaz ki. Biz ne zaman rahatlığa alışırsak, başarı bizi büyük bir şiddetle uyarır ve tabi ki rahatlık bu duruma çok kızar bu yüzden ikisinin arasında hep bir mücadele vardır. Yani ben böyle bir yerde yaşasam ne yapar ne eder çalışır, içimdeki başarma duygusunu yok etmektense alevlendirirdim.
     İşte...Evrenin çarkları böyle işliyor...Seni, hayat seçimlerin belirliyor...Peki, sen ne istiyorsun ?