Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:sessizlik2870
Eser Sıra Numarası:240213eser34
                                                  BEN NE YAPACAĞIM ŞİMDİ
      Nasıl olduğunu anlamamıştım, annemle konuşurken bir anda kesilen telefon, giden internet, her şey aniden gelişti. Ne yapacağımı şaşırmıştım, pencereden baktığımda her yer karanlıktı, arabalar durmuş gitmiyor, insanlar sinirli, çaresiz bir haldeydi. Herkes ne olduğunu anlamadan bomboş bir dünyaya düşmüştük.
Nasıl yani artık konuşmak, internette gezinmek yok muydu? Ne olacaktı peki, annemlerden, arkadaşlarımdan nasıl haber alacaktım ben. Delirmiş gibiyim! Ne yapacağımı, nereye gideceğimi şaşırdım! Bir an duraksadıktan sonra düşünmeye başladım. Bunlar olmadan önce neler yapılıyordu. Nasıl davranılıyordu, bilmiyorum? Çünkü bunları kullanmadan hiç zaman geçirmedim. Hayatımda her şeyi onlarla yapıyordum. Kendimi ıssız bir adaya düşmüş gibi hissediyorum, hissizim.
Her yer hiç olmadığı kadar sessizdi. Ağlamaya başladım, bir tek benim sesim vardı bir tek benim…
İnternet olmadan annemi nasıl görecektim, her görmek istediğimde onun olduğu şehre mi gitmem gerekiyor? Elektrik bir an önce gelmeli artık.Korkuyorum, ya annemin yüzünü unutursam, kardeşlerimin sesini duyamazsam bir daha.
Onlarla hep internetten görüşüyordum. Kendimi çok yalnız hissediyordum. Annemin anlattığı hikâyeleri dinleyemezsem. Ona sarılmayı ne kadar özledim. Allah’ım çıldıracağım.
    Fazlamı abartıyorum, bunlarsız da yaşayabilirim, her şey daha güzel olabilir. Zaman bana neler yaşatacaktı, neler gösterecekti, yaşayabilecek miyim, ben ne yapacağım şimdi…