Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:senem1997
Eser SIra Numarası:240213eser07


 
                                                    İŞLER GÜÇLER

      Teknoloji her şeyimizi karşılasaydı tabi ki bir öğrenci olarak harika olurdu demekten kendimi alıkoyamıyorum! Ne yazılı derdi var ne de başka bir şey. Aslında en iyisi biz bayanlar için oluyor. Her akşam annem bana bugün ne yemek yapayım diye sormayacak. Oh be! Çok kolay bir soru gibi gözükse de inanın o akşam yemeğini bulmak çok zor.

Bu rahat hayatta en çok yapmayı istediğim şeylerden biri bol bol, istediğim kadar müzik dinlemek. Tam bir müzik sevdalısıyım. En çok türküleri dinlemeyi severim. Oh ne güzel hem Türkçe hem sözlerini anlayabiliyorum hem de bizim kültürümüze ait. Bilmediğim bütün türküleri dinlemek istiyorum.

Ve en güzeli de ne kadar yemek yersem yiyim kilo almayacağım. Yemenin içmenin keyfini doyasıya çıkartırım. Boyum 175 cm olacak! Ben buna Allah derim. Başka da bir şey demem. Ve en önemlisini söylemek istiyorum! Uykuuu! Ben bu yaşıma kadar hiçbir sabah kendim kendime uyanamadım. Her zaman birileri uyandırır. Gerek annem olsun gerek kardeşlerim ve hatta yurtta ki oda arkadaşlarım. Bundan sonra kendim uyanırım artık. Nasıl olsa işim yok gücüm yok.

Kitap okumak! Vazgeçemeyeceğim şeylerden biri. Attila Ilhan’ın tüm şiirlerini, romanlarını, öykülerini, denemelerini, oyunlarını hemencecik beynime yerleştirsem harika olur. Ve daha birçok yazarın. Normalde ben kitap okumayı sevmeyen biriydim. Ama artık bayılıyorum diyebilirim. Belki de lise arkadaşlarım sayesinde oldu. Kendim de bir kitap yayınlamak isterim. Birçok hayranı olursa kitabın bir tane daha bir tane daha ünlü bir yazar olurum. Belki de herkes boş zamanlarında benim kitabımı okur fena mı olur. Hem kendime hem de diğer insanlara faydam dokunur.

Bir diğer vazgeçilmezim ise gezmek, dolaşmak. Kesinlikle canım sıkılmadan yapabileceğim şeylerden birisi. En çokta İzmir’i görmek istiyorum. Çok merak ediyorum. Şöyle geçsem bir kenara da ışınlansam istediğim yere. İzmir, Çanakkale, İstanbul, Atina...

    Bunların düşüncesi bile beni böyle yapıyorsa kim bilir gerçeği nasıl yapar. Sonucunda ne olursa olsun ben kendi işlerimi ve sorumluluklarımı kendim yerine getirmek isterim. Zaten istediğim her şeye sahip olacaksam ne anlamı kalır ki hayatın? Amaç yok amaç olmayınca da sonuç yok. Yüreksiz bir robottan ne farkım kalır ki...


önceki eser / sonraki eser