Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: sarı1701
Eser Sıra Numarası:190213eser35
                                                    YAŞAM STANDARTLARI
       Teknolojinin geliştiği bir dünya’da insanlar pasif bir duruma düşer. Hayat Standartları teknolojiyle gelişir, insanların bilgi alışverişi kolaylaşır. Her şeye sahip olma imkânını kolaylaştırdığı için insan hayatı kolaylaşır.
Yaşam standartları fazla olduğundan insanlar bunları değerlendirerek kendilerini geliştirmeleri gereklidir. Eskiden insanlar kitap almak için para biriktirirken günümüz teknolojisinin gelişen olanaklarıyla kitap özetlerini okuyup kolaya kaçarlar. Bu da insanlarımızın geliştirmek yerine körü körüne pasifleştiriyor.
      Aslında teknolojinin ilerlemesi bir yandan olumluyken diğer yandan olumsuz sonuçlar doğurur. Günümüzde artık araştırmalar, elektronik kitaplar, elektronik gazeteler vb. faaliyetler hayatı kolaylaştırırken diğer yandan olumsuz etkiler. Bunun sonucunda gelişen teknolojide yaşam seçimlerimiz teknolojinin yerine göre kullanılıp insanların kendilerinin kültürel, sanatsal, edebiyat, sinema, tiyatro, müzik, şiir, resim vb. seçimlerle hayatlarını sürdürebilirler.
önceki eser / sonraki eser