Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: samsun1965
Eser Sıra Numarası:220213eser38
                                          MUTLU OLMAK İÇİN MUTLU OLMAK     
     Eğer gerçekten böyle bir dünya olsa sevdiklerime daha çok zaman ayırırdım. Pek çok insan gibi gezip eğlenmek yerine sevdiklerimle vakit geçirirdim. Mesela ben hayatımda hiç huzurevine gitmedim. Eğer böyle bir dünya olursa vaktimin bazı zamanlarını da huzurevinde geçirirdim, oradakilere kitap okurdum, onlarla sohbet ederdim. Onlar her gün birilerinin yolunu gözlüyorlar ama hiçbir zaman da o birileri gelmiyor. Ben o birilerinin yerini dolduramasam da en azından bir teselli olarak onların yanında olurdum, o insanları mutlu ederdim, onların dertlerini dinlerdim.
Sadece huzurevi değil, aynı zamanda çocuk esirgeme yuvalarına da giderdim. Zamanımın büyük bir bölümünü de orada geçirirdim. Orada başı hiç okşanmamış çocukların başını okşardım, onlara abilik ederdim hiç kardeşi olmamış biri olarak.Çok kitap okurdum hem de okuyabildiğim kadar çok. En çok da Fransız yazar Jean Christophe Grange’nın kitaplarını okurdum. Kendim de kitap yazardım hem de birden fazla kitap yazardım.
Yavruyken bir Alman kurdu alırdım, onu yetiştirirdim, eğitirdim tıpkı filmlerdeki köpekler gibi ve polis köpekleri gibi akıllı olurdu. Adını da “dost” koyardım. Onunla oyunlar oynardım. Üzgün olduğumda yanımda olurdu. Benim üzgün olduğumu görünce o da üzülürdü, böyle bir köpek yetiştirirdim.
Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra arkadaşlarımla güzel anlar geçirirdim. Hep beraber eğlenirdik. Mesela futbol oynardık yorgunluktan ayakta duramayacak hale gelene kadar hem de.Çocukluk arkadaşlarım var, Mert ve Mehmet. Onlar ikiz ama beni de sayınca aslında üçüzüz yani o kadar yakınız birbirimize, çocukluğumuz beraber geçti. Onlarla dünyanın her tarafını gezerdim, üçümüz sadece tek başımıza tüm güzel yerleri gezip farklı insanlarla tanışıp maceralar yaşardık. En sonunda gezdiğim yerlerle ilgili anılarımızı bir kitapta toplardım.
     Gezilerden döndükten sonra huzurevine ve çocuk esirgeme yuvasına gidip oradakilere gezdiğim yerleri anlatırdım. Onlara gezdiğim yerlerden aldığım hediyeleri verip onları mutlu ederdim. Kısacası hem kendimin hem de mutluluğa hasret kalmış olanların mutlu olacağı bir yaşam seçerdim.      


önceki eser / sonraki eser