Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: rüzgar1617
Eser Sıra Numarası: 040213eser07


                                                   DOĞRU AMAÇ  İÇİN

         Teknoloji bütün ihtiyaçlarımı karşılayabilecek düzeye gelseydi ve çalışmadan da yaşanabilseydi eğer rahat içinde, önce bütün dünya insanlarının yaşamlarına bakardım. Bakardım ki tüm insanlar eşir şartlarda mı görmek için. Teknoloji bütün dünyayı aynı hızla ve aynı güçle mi sarmış bilmek için.
Araştırma yapardım ilk olarak. Benim bütün ihtiyaçlarımı karşılayan teknoloji, acaba aç insanları doyurmuş, savaşları durdurmuş mu, sorardım. Çalışmama bile gerek kalmadan yaşadığım dünyada hala ekmek parası bulamayanlar, ilaç akmak için dilenenler var mı bunu öğrenirdim. Bir tek mutsuz insan bile kalmadığını, çocukların güldüğünü, herkesin rahat bir yaşam sürdüğünü tespit etseydim işte o zaman huzur bulurdum, o zaman her şeyin rayına oturduğunu düşünürdüm. Ne güzel olurdu bu şartlar sağlansaydı, artık yaşlar akmasaydı.
Bir de tam tersi çıksaydı sonuçta. Hala ağlayanların, türlü sıkıntılarla boğuşanların olduğunu öğrenseydim işte o zaman bir kenara bırakırdım teknolojiyi. Herkes eşit şartlarda değilse ne yararı olabilir ki. Önemli olan insanların rahata kavuşması değil mi?
       Tüm insanlar aynı şartlarda değilse, mı-utsuzluklar giderilmemişse, adaletsizlik engellenmemişse teknoloji benim bütün ihtiyaçlarımı karşılamış sayılmaz zaten. Dilerim ki teknoloji barışı adaleti sağlasın. Ben bu şartlar oluştuğunda teknolojinin asıl amacını bulacağına inanıyorum. Teknolojinin daha güzel, daha doğru amaçlarla kullanılması dilekleriyle.