Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: reis3508
Eser Sıra Numarası:190213eser13
                                                             ROBOTLAR
      İnsanların hayata yaptıkları işlerini kolaylaştırmak için her alanda ilgili robotlar yapılacak. Bu robotlar her alanda bize yardımcı olacaklar. Mesela arabalarla uğraşan bir robot üretilecek ve bu robot araba tamirinde ve araba yapımında bize yardımcı olacak. 2.örnek: Evde yapılan işler ili ilgili robotlar üretilecek evde temizlik ve yıkama işlerinde bize yardımcı olacak. 3.örnek: Dışarıda, parkta, yolda, caddelerde çöp toplayan robotlar üretilecek. Bu robot dış temizlikte bizlere yardımcı olacak. Bu robot üretimlerin arttırılması için insanlara meslek öğretilecek. Yani robot nasıl yapılacak bu robotları bizler yeni insanoğlu üretecek. Ve bunlar hayatımızı kolaylaştıracak.

BİLGİSAYAR KONTROLLÜ ROBOTLAR
      Bu robotlar bizim yardımcılarımızla çalışıp bizim iznimizle hareket edip kullanılacak. Bu robotlar yine her alanla ilgilenecek. Bunlar yine insanoğlu tarafından çoğaltılarak hayatımıza sokulacak ve bizlere yardımcı olacak. Bizler bunları bilgisayar yardımıyla kontrol edeceğiz. Bilgisayarlar hareket edecekler. Bizler bu bilgisayarı kullanarak robotları hareket ettireceğiz. Öncelikle yapılan robotlar üretildikten sonra aşamalara girecek. Bu aşamalarda testlerde geçecek. Yapılan testlerde yavaş hareket ediyorsa bu robotların hızlı hareket etmesi için daha hızlı çalışmalardan sonra tekrar testlere girecek. Bu defa robot hızlı hareket edip hızlı iş yaparsa hayatımıza sunularak ve insanların işlerini kolaylaştıracak. Ve bu üretimlerin fazla olması için insanlar işlerde çalışıp hem para kazanacak hem de hayatlarını kolaylaştıracak bu robotların bilgisayar yardımıyla kontrol edilecek. Bu bilgisayarları insanlar kullanacak. Bilgisayarı iyi kontrol edebilen işlerde çalışacak günlük yaşam koşullarımız kolay olacak.