Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: parlayan güneş2602
Eser Sıra Numarası: 020213eser06
                                              TEKNOLOJİYLE YENİDEN DOĞUŞ
       Bir an hayal ettim. Teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı çalışmak zorunda olmadığımız bir toplum… Bana biraz kötü geldi bu düşünce. Neden mi? Teknoloji ilerlese de insanlar çalışmak zorunda olmasa da insanın fikirleri, insani görüşleri kıtlaşmış ise teknolojide çığır açmanın ne önemi var. 
İşte! Ben bu sebepten ötürü kendimi Türk toplumuna adar insanlarımızın düşünce yapılarını değiştirmeye çalışırdım. Diyeceksiniz ki hiç mi iyi insan yok bu toplumda? Tabi ki var ama bir kişinin bile kötü olması tüm milleti kötülemeye yeter. Ben her zaman, hangi düzeyde olursak olalım kendimize bir şeyler katmamız gerektiğini düşünüyorum. Bugünü dünden ayıran tek şeyin tarih olmasını istemiyorum. Düşünün töre yok, hırsızlık yok, saygısızlık, adam öldürmek yok ne kadar güzel olmaz mıydı bu Türk toplumu? Tabi ki bu dediklerimi ben tek başıma yapamam. Bunları yine Türk toplumunda saygılı, görgülü, kendini geliştirmeyi bilen Anadolu insanlarıyla yapacağım. Atalarımız boşuna mı “ Bir elin nesi var iki elin sesi var.” demişler. Eminim bana bu uğurda yardım edecek insanları çok çabuk bulacağım.
     Şimdi diyeceksiniz ki başta toplumumuzu kötüledin ardından da yücelttin. Hemen açıklayayım. Toplumumu, ülkemi çok seviyorum. O yüzden istiyorum ki bir insan bile kalmasın töreye inanan, düşünmeyi bilmeyen, sadece kendini düşünen… Ülkemdeki bu tür insanları yeniden doğmuşçasına tertemiz hale getirmek istiyorum. Bundan dolayı da sizden yardım umuyorum. Unutmayın! Bir olursak başaramayacağımız hiçbir şey yoktur.