Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:papatya2112
Eser Sıra Numarası:240213eser18
                                                         TEKNOLOJİ VE BEN
      İnsan dünyadaki en gelişmiş varlıktır.Onu diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği aklıdır.Akıl insanları ilk çağlardan beri düşünmeye zorlamıştır.Hayat şartlarının daha kolay olması için insanları sürekli yeni buluşlar yapmaya  yöneltmiştir.İnsandaki bu merak ve rahatlık arzusu teknolojiyi durdurulmaz bir noktaya taşımıştır.
Belki ben de teknolojinin baş döndürücü güzelliğine kapılıp zor olanın bile kolayca yapılabileceği bir dünya içinde çalışmayı,yorulmayı,alınteri dökmeyi bir kenara bırakıp hayatın basit yönünü aşırıya kaçmadan ön plana çıkaran bir sayfa açardım.Mesela;her istediğimi yapardım.Tıptaki gelişmeler sayesinde  hastalıktan korkmaz,sevdiklerimle beraber rahat,huzurlu,korkusuz ve mutlu bir hayat sürerdim.
Teknoloji ile gelişen ulaşım arzuladığım yerleri gezmemi kolaylaştıracağı için memnun olup Güney Kutbu’ndan Kuzey Kutbu’na kadar her yeri kısa zamanda gezerdim.Ziyaret etmek istediklerimi bol bol ziyaret ederdim.
İnsanın duygu ve düşüncelerini anlatmasını sağlayan iletişimdeki gelişmeler sayesinde de iletişime daha rahat geçerdim.Dünyada olanlardan anında haberdar olurdum.Teknolojinin faydalarının yanı sıra zararları da görülmektedir.Her şey teknoloji sayesinde kolayca yapılabilecek olduğu için tembel olmaz,her şeyi teknolojiye bırakmazdım.Evdeki her işi teknolojik aletlere yüklemez,kendi elimle de yapardım.Bunun yanı sıra insanlarla iletişimimi sadece sanal alemde kurmaz,yakınımdakilerle yüz yüze görüşürdüm.Yakın yerlere gezmeye gideceğim zaman taşıtları değil yaya yürümeyi tercih ederdim.
      Şöyle ki teknolojinin tüm gereksinimlerimi  karşıladığı ,çalışmak zorunda olmadığım bir dünyada yaşıyor olsaydım sınırı aşmadan teknolojiyi sınırlandırarak teknolojiden yararlanırdım.