Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: palamar1031
Eser Sıra Numarası: 220113eser08                                                 UZAYDAKİ MANEVİ CENNET
      Yeryüzü renk renk çiçekler mini mini böcekler çeşit çeşit yemişlerle süslenmişti çocuklar koşuyor kuşlar uçuyor nehirler coşuyordu İnsanlar büyülenmiş bir şekilde hayatlarına devam ediyorlardı. 
Teknoloji günümüzde hızla gelişen ve gelişmekte olan bir olay teknolojinin gelişmesi ile insan hayatı oldukça kolaylaşıyor ve hastalıkları ardında getiriyordu. Teknoloji dünyadaki insanların tüm gereksinmelerini karşılasaydı dünya çok kötü bir yer olur insan hayatının bir değeri kalmazdı. İnsanlar üzerlerine düşen görevleri yapmaz hayat kuralsız olurdu. Teknoloji geliştikçe Dünya nüfusu artıyor nüfus artıkça Dünya karanlık bir devire doğru gidiyordu. Nüfus artıkça yerleşme yerleri azalacak ve Dünya kötü bir gezegen haline gelecekti. Eğer teknoloji benim tüm gereksinmelerimi karşılasaydı. Uzay da yeni bir atmosfer kurar çok güzel bir yerleşim alanı oluştururdum. Bu yerleşim alanına dünya da cezalandırılmış kötü insanları almaz ve bu yerleşim alanına temiz kalpli kalbinde kötülük olmayan insanlar alırdım. Uzayda kurduğum bu güzel yerleşim alanını süsler insanların hayatına rahat ve mutlu bir ortamda devam etmelerini sağlardım.
Uzayda kuracağım mutluluk dolu yerleşim alanını teknolojiden faydalanarak yenilikler yapar adeta uzaydaki yerleşim alanını manevi cennet haline getirirdim;  yerleşme alanında insanlar için yıldızlara geziler yapar, gezegenlerde eğlence faaliyetleri düzenlerdim.. Uzayda kuracağım yerleşim alanında gezegenleri inceler insan hayatını uzun tutabilmek için araştırmalar yapardım. Gezegenlere ağaçlar diker insan hayatını güzelleştirir uzayda yeşillikler içinde manevi bir cennet yapardım. Uzayda büyük bir gül bahçesi yapar bu yerleşim alanın da yaşayan çiftlerin rahat bir şekilde gezmelerini sağlar onların aşk ve sevgi duygusunu yaşamaları için elimden geleni yapardım. Uzay da kurduğum yerleşim alanın da birbirini seven çiftleri mutlu bir şekilde evlendirir her çiftin bir yıldızı olduğunu belirler evlenen çiftleri bu yıldızlara balayına gönderir mutlu olmalarını sağlardım. Uzayda kurduğum manevi cennette muhteşem bir sevgi çemberi oluştururdum. 
Teknoloji benim tüm gereksinmelerimi karşılasaydı zaman makinasını icat edip zamanda yolculuk yapar eski zamanda yaşamış teknolojiden faydalanamamış insanların ne zorluklar yaşadıklarını görüp onlardan ders alırdım. Eski zamanda yaşamış insanlara günümüzden bahseder teknolojinin ilerde çok gelişeceğini söylerdim onlara günümüzden elektronik hediyeler getirir onları bu kötülük dolu dünyada mutlu etmeye çalışırdım. Uzayda kurduğum bu yerleşim alanında yaşayan temiz kalpli insanlar için eğlence merkezleri kurar onları aya götürür yıldızlarda dolaştırıp gezegenlerde kurduğum gül bahçelerini dolaştırıp kâinatta yaşayan en önemli varlığın insan olduğunu bu gördüğünüz olağanüstü varlıkların insan için olduğunu hatırlatıp adeta uzayda manevi bir cennet oluştururdum.
Uzayda kuracağım yerleşim alanın da teknolojinin gelişmesinden faydalanarak uzayda yarışlar düzenlerdim. Çocuklar için çocuk parkları yapar insanların bu manevi cennette güzel bir şekilde vakitlerini geçirmelerini sağlarım. Bu yerleşim alanın da insanların hüzünlerini sıkıntılarını yok etmesi için elektronik robotlar yapar insanlar hayatlarına bu manevi cennette mutlu bir şekilde yaşamalarını sağlarım. İnsanların uzay da geçirdikleri boş vakitlerde şiir yazmalarını ve resim yapmalarını ister ve şiir ve resimleri gökyüzüne yazar ve çizerdim insanlara onların ne kadar değerli olduklarını anlatırdım. Geceleri şarkılar söyler şiirler okur uzayda yıldız ve ay ışığı eşliğinde dans eder uzayda yaşayan insanlara geceler yaşatırdım ve onların bu kâinatta sevgilileriyle beraber mutlu bir hayat yaşamalarına hakları olduklarını söylerdim. 
Teknoloji tüm gereksinmelerimi karşılasaydı teknolojinin olmadığı teknolojik aletlerden faydalanamamış küçük bir bölge kurar insanları bu bölgede de gezdirip onlara eski dönem de yaşayan insanların ne kadar zorluk çektiklerini kanıtlar insanların teknoloji de olmadan yaşaya bildiğini önemli olan insanların birlikte yaşamaları ve aşkın sevginin sonsuz olduğunu anlatırdım. Büyük bir şirket kurar kâinatın sonunun ne zaman geleceğini araştırıp insanların bu muhteşem kâinatı daha fazla görebilsinler diye çalışırdım insan hayatını uzun tutabilmek için araştırmalar yapar. Bu mükemmel kâinatın insanlara sunduğu güzellikleri ve insan hayatına sunulmuş olan üstü harikaları insanların bu güzellikleri uzun uzun görüp güzel bir şekilde yaşasınlar diye çalışırdım. 
      Muhteşem kâinatın bu güzelliklerin bir rastlantı olmadığını insanların dünyaya gelme amaçlarını İslamiyet’in hak din olduğunu elbette bu güzel kâinattın bir sonunun olacağını peygamberlerin peygamberi Hz. Muhammedîn (s.a.v.) İslam dinini teknolojiden faydalanarak tüm kâinata tanıtırdım. Uzayın dört bir tarafına camiler yapar otomatik bir şekilde ezan okunmasını sağlar insanların ibadetlerini zamanında yapmaları için çabalardım. Uzayda kuracağım yerleşim alanını insanların rahat bir şekilde iyi olmasını sağlar onlarında mutlu olması için elimden geleni yapardım. Savaşların olmadığı kötülerin yaşamadığı aşkın sonsuz olduğu manevi bir cennet kurardım. Bu dünyanın bir efsane bizlerin ise bir hikâye olduğunu anlatır elbette bu kâinatın sonunun geleceğini söyler. Bir Türk olarak yaşayıp Müslüman olarak ölmek isterdim.