Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: padişah 6703
Eser Sıra Numarası: 210113eser01                                                      SONU NE OLACAK  ?
 Teknolojiyi sınır tanımayan, sonunun nereye varacağı belli olmayan insan yaşamını kolaylaştıran bir şey benim gözümde. Bir şeye İhtiyacımız olduğunda kapımıza kadar gelmesini bile emredebildiğimiz hizmettir.Canımız sıkıldığında oyun oynayabiliriz, ödev yapabiliriz, dünyada ne olup bittiğini öğrenebiliriz.

Bundan yıllar sonra teknoloji aşırı derece ilerlemiş olacaktır tartışmasız zaman düşündüklerimizi telefona mesaj olarak aktaracağız, arabalar sahibini tanıyacak ve içerisini ısıtacak, kıyafetler kirlenmeyecek, kalem ve silgi bitmeyecek, anlamadığımız bir konuyu düşünce yoluyla tahtaya dökeceğiz, sıraların üstünde takılı bilgisayarlarda kitaplar yüklü olacak, ayakkabının altında tekerlekler olup güneş enerjisiyle insanı istediği yere götüren ayakkabılar, uyurken kullanılabilen arabalar, kendi kendini temizleyebilen camlar, bir yerden başka bir yere hareket edebilen evler, deprem olacağını anlayıp kollarıyla yere tutunan evler hayal ediyorum.


      Sonuç olarak insanın yaşamını kolaylaştırabilen büyük işler yapabildiğimiz fabrikamızı bile yönetebildiğimiz insanlar tarafından düşünülerek oluşturulmuş şey teknolojidir. İnsanların parmağını bile kıpırdatmadan bütün işlerini halledebileceği bir dönem olacak.Eksi yönleri de var.Hiç kıpırdamamak sağlık sorunlarına yol açabilir. Kısacası her şeyin ne çoğu ne azı ortasını bulmak gerek.