Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:özgür9191
Eser Sıra Numarası: 220113eser05
                                                        ZİNCİRLERİ KIRMAK 
    Bu tekdüze hayattan kendimi çekip çıkarırdım. Doğaya bırakırdım kendimi. Doğanın derinliğine sessizliğine bırakırdım. Bunu yapabilmiş insanların yanında olmak isterdim. Böylelikle doğa ve insanın iç içe olmasını izleyebilirdim. Doğayı içimde hissedebilirim.
Başka ülkelerdeki insanlarla tanışmak isterdim. Özellikle doğa ile kusursuz uyumu yakalamış insanlarla mesela Amazon’da yaşayan insanlarla tanışmak isterdim. Saflığın olduğu hırsların paranın ulaşamadığı tek gayenin yaşamak olduğu yerde bulunmak bana büyük bir keyif verirdi. İnsanlığın saf duygularını bir an olsun doyasıya hissedebilirdim. Büyük bir bencilliğin ve kibrin göstergesi olan lüks arabalarla değil de fillerin o sıcak duygularını ve insana bağlılıklarını keşfederek doğada yolculuk yapmak bana sevinç verirdi. Böylelikle doğanın insana kucak açışını da görebilirdim veya Sibirya’da ki insanlarla birlikte olmak isterdim.
Soğuğun damarlarda hissedildiği yerde insanlığın bakışlarındaki sıcaklığı bulabilmek beni mutlu ederdi ve bu mutluluğu başka insanlara da anlatabilmek için bir kitap yazardım. Şöminenin önünde gecenin sessizliğinde sadece rüzgârın uğultusunu duyarak coşkuyla yazardım. Tattığım güzel duyguları yaşadıklarımı ve kendimi nasıl şehrin zincirlerinden kurtardığımı anlatırdım. Böylelikle hiç tanımadığım şehirlerdeki insanlarla sohbet edebilir, belki de bir başkasının da bu tekdüze hayattan sıyrılmasını sağlayabilirdim.   
    Artık şehrin bizi tutsak eden zincirlerini bir kenara bırakıp doğa ile bütünleşmemiz gerekiyor. Çünkü doğa tüm saflığıyla bizleri bekliyor.