Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: oyuncakçı1364
Eser Sıra Numarası:190213eser02                                                            LÜKS HAYAT
     İnsanlar arasında fakirlik denen kavram tamamen ortadan kalmış olurdu. Bütün insanlar az olsa eşit şartlarda yaşayabilirdi. Çok acayip mutlu olurdum, teknolojinin benim için her türlü imkânı sağlamasından. Teknolojinin tüm gereksinimlerimi karşılayan bir dünyada yaşamak cennete bir adım atmak gibi bir şey olurdu, anca kâbusta olabilirdi. Çünkü çıkarcı ve menfaatçi insanlar bu durumu kötü bir şekilde kullanmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Aslında en büyük hayallerimden biridir teknolojinin tüm ihtiyaçlarımı karşılayan bir dünyada yaşamak, örneğin ful lüks bir teknolojik evde yaşamak her istediğimizin teknoloji sayesinde çok kolay ve rahat bir şekilde olmasını kim istemez ki acaba? Şuan ki yazdığım kompozisyonu kâğıtla ya da bilgisayara yazmak yerine hayal ettiğimi direk bir alet yoluyla kâğıda döken bir alet olsaydı çok daha farkı ve güzel şeyler olurdu. Kendi isteğim olan süper lüks uçan arabam olmasını isterdim.
    Teknolojinin çok geliştiği ülkenin başına geçip zengin fakir ayrımı olmadan tüm insanların bu mutlulukları dilediğince yaşamasını isterdim.