Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: nokta2833
Eser Sıra Numarası:220213eser25
                                                       BOŞLUK
   İddia ediyorum bu kesinlikle benim dünyam olamaz.Çalışmadan, üretmeden nasıl yaşanır?Çoğu insana güzel gelebilecek, fakat bazı insanların da canını sıkabilecek bir yaşam biçimi. Her türlü ihtiyacını kendi karşılamayı, bu sorumlulukları üstlenmeyi benimsemiş, hayatını çalışmakla doldurmuş birçok insan var etrafta. Onlar üretmekten keyif alanlar olarak dünyalarını teknolojiye teslim etmekte zorlanabilirler. Bunun yanı sıra büyük bir boşlukta yaşamak isteyenler için ise en güzel fırsattır teknoloji. Bu büyük boşluğu doldurmak gerçekten zor olsa gerek. Ne kadar çok seçenek varsa o kadar mutsuz oluyoruz.
Düşününce güzel yönleri de yok değil. Çoğu zaman yapmak istenenlerin yapılamamasından şikayet eder insanlar. Bu boşluk yapmak istenenlerle doldurulabilir. Fakat teknolojinin insanları toplumdan uzaklaştırdığını da unutmamak gerekir. Hiçbir kimse hayatını yalnız başına geçirmekten memnun olmaz. Bunun nedeni yaradılışımızda iletişime ihtiyaç duymamız olabilir. Gün geçtikçe robotlaşmaya doğru ilerlemekteyiz,  bu kişiler arası iletişimin kesiliyor olmasıdır. Kimse karşındakini robot misali görerek hareket etmekten hoşlanmayacaktır . Bunun içinde teknolojinin hayatımızı ele geçirmesine izin vermememiz gerekmektedir. Gerçek dünyanın görünenden daha farklı olduğunun çoğu insan farkında değil. Ama en önemlisi de hayatı ne kadar manalı yaşadığımız değil mi?
 
Herkesin başlangıcı mutluluğu seçmek olmalı. Öncelikle öğrenmeyi, sonrasında öğretmeyi seçerdim. Görmediğim yerlere gidip, daha önce bilmediğim tanımadığım insanları yaşardım. Eksileriyle , artılarıyla yaşadığım onca şeyi hayatıma katardım. Yazmayı seven biri olarak yaşadığım her şeyi kitap haline getirerek yaşayamayan herkesin hissetmesini sağlardım. Bunları yaparken en önemlisi olan, gerçek dünyanın ne demek olduğunu tüm insanlığa anlatmaya çalışır ve teknolojinin hayatımızı ele geçirmesinden çok teknolojiyi hayatımızda kullanmayı insanlığa aşılardım.

    Sadece teknolojinin olduğu, çalışmak gerektirmeden, kendi emeğiyle bir yerlere gelmenin ne demek olduğunu tatmadan yaşamak bana göre mutlu bir son değil.