Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: melik2642
Eser Sıra Numarası:190213eser11                                                         TEKNOLOJİ VE YAŞAM
       Eğer teknoloji tüm gereksinimlerimi karşılasa ve çalışmak zorunda olmasam yaşam seçimlerimde elbette birkaç farklılık, değişiklik olacaktır.
Ben şu an sadece eğitim ve bilgi sahibi olmak için değil eğitim ve bilgi sahibi olmanın yanında daha rahat ferah ve lüks bir yaşam için okuyorum ve eğitim görüyorum. Elime böyle bir geçeceği takdirde daha büyük bir ev ve araba alırdım, yani hayatımı ve ailemin hayatını daha lüks bir boyuta taşırdım. Ama yapacaklarım bu kadarla sınırlı kalacaktır. Çünkü ben hangi durumda olursam olayım yinede üniversiteye gitmek orada ki ortamı görmek tanımak eğitimimi geliştirmek, insanlar tarafından takdir kazanmak, çalışmak, başarmak, başarılı bir meslek sahibi olmak her şeyden tat almak isterdim.
Diğer insanlardan farkım olan tek şeyin daha lüks bir yaşantıya sahip olmam ve bu lüksle ailemin her istediğini gerçekleştirmek iş hayatımla da onları onurlandırmak mutlu olmaları için elimden geleni yapmak isterdim.
       Ben çalışmak zorunda olmasam teknoloji her şeyimi karşılasa bu fırsatları ailem için kullanırdım, onun dışında ben hayatıma devam ederdim sadece eğitimim için kullanırdım bu fırsatı onun dışında yine hayatıma olduğum gibi devam ederdim…