Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: marjinal1071
Eser Sıra Numarası:170213eser01
                                                             ZAMANDA İNSAN
       İnsanoğlu geçmişten günümüze yaratıcılığını konuşturmuştur. Hep daha iyisini istemiştir. Bu sebeple konforu için sürekli bir arayış içinde bulunmuştur. Böylece asırlar boyunca hızlı bir gelişim göstermiştir. Öyle ki teknoloji artık neredeyse tüm ihtiyaçlarımızı karşılar hale geldi.

Son hızla gelişmeye devam eden teknoloji çok yakın bir zamanda bir insanın yapabildiği tüm faaliyetleri yerine getirebilecek hale gelecek gibi görünüyor. Bu durumsa insanların işlevselliğini yitirmesine sebep olmaktadır. Teknoloji her ne kadar çoğu konuda bizleri rahatlığa kavuştursa da insanın faaliyet alanının azalmasına sebep olur. Hareketve yetenek gerektiren tüm işleri yapmaya başlayan teknolojiyle insanların hem sağlık problemleri artırıyor hem de yetenekleri köreliyor.
Tüm itiyaçlarımızın teknoloji tarafından karşılandığı bir ortamda insanlara düşense, bunu bilinçli bir şekilde kullanmaktadır. Eğer bütün işleri teknoloji bizim yerimize yapıyorsa bizler de bugüne kadar çalıştığımız, meşgul olduğumuz bahanelerine sığınarak yapmadığmız şeylere bolca zaman ayırabiliriz.Teknoloji gelişirken en büyük zararı gören gezegenimizdir. Bu nedenle teknolojinin gelişmesinin doğamız ve hayvanlar için olumsuz sonuçlar doğurmamasına yönelik çalışmalarda bulunulabilir.  Böylece teknoloji, gezegenimizin ömrünü kısaltmak yerine uzatmak konusunda bize yardımcı olabilir.Bu durum insanların kendi kişisel gelişmeleri için de bir fırsattır. İnsanlar daha çok okuyarak, araştırarak birbirleriyle olumlu iletişim kurmaya başlayabilirler. Böylece kavgalar, savaşlar son bulur. İnsanların düşünce dünyalarındaki değişim tüm gezegeni etkiler.
     Ben böyle bir şansımız olduğu taktirde bu şekilde kullanılmasından yanayım. Çünkü rahatlık herşeyi ifade etmez. Bazen insanların kendinden çok dışarıyı görmesi gerekir.