Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: kırmızı1498
Eser Sıra Numarası:190213eser23                                                     HERŞEY ÇALIŞMAKTAN İBARETTİR
        Bence ikisi de birbirini tamamlar.Teknoloji tüm gereksinimi karşılamıyor.Ama bazı gereksinime faydası var.Herhangi bir konu hakkında merakımı, bilgilerimi, vb; birçok şeyi teknoloji sayesinde bulabiliyorum. Teknoloji aletlerinden biri olan bilgisayar tarafından karşılıyorum.Bu da insanın çalışmaması gerektiğini göstermez.Bir insanın çalışma nedenlerinden biri olan da hem okul çalışma ortamı hem de normal çalışma olmak üzere ikiye ayrılır.Her ikisi de birbirine benzer ortak yanları ben de dahi olmak üzere şimdiki zamanda ve gelecekte iyi bir hayat sürmek, geçimini sağlamak gibi nedenlerden ibarettir.Benim şimdi okuma sebebim de bu…Teknoloji benim dediğim gibi merakımı, bilgilerimi iletişimimi karşılar.
Ev hayatına gelecek olursak hemen hemen tüm gereksinimimi karşılar. Gün geçtikçe teknoloji her gün ileriye doğru adım atar buda bizi yaşamımızı kolaylaştırır. Bu da benim çalışmama anlamına gelmez.Çünkü aralarında birçok fark var. Ama bu benim için öyle. Fakat bu bazı insanlar için böyle olmayabilir. Köy yaşamını geçiren bazı insanlar teknolojiden yaralanamıyor. Bu yüzdende çalışmak zorunda kalıyorlar.
      Çalışmak maddiyat anlamında önemlidir.Eğer çalışmadığınızda teknoloji aletlerine Sahip olmayacak bu da bizim teknolojiden yararlanmamamıza neden olur.O yüzden benim yaşam seçimim çalışmak.Çünkü insan çalışmadan hiçbir şey elde edemez.