Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: köroğlu0534
Eser Sıra Numarası:200213eser15                                                    HAYAT

       Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerimizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığımız bir dünyada yaşasaydık benim yaşam seçimim şöyle olurdu:
Her gün yaptığım gibi sabah kalkıp hayata başlamak olurdu. Çalışmak zorunda olmadığımız bir dünyada insanlar kilo alır ve kendilerini kaybederler. En önemlisi de Allah ‘a kulluk etmezler. Allahtan bir şeyler istemezler. Allah’ını kaybetmiş bir mümin yolunu şaşırır. Her gecen gün karanlığa gider. Bu durum ülkemiz içinde olumsuz bir duruma sokar. Toplumu aileler oluşturur. Aileler birleşerek toplumu oluşturacaklar. Her aileden en az bir insanda kötü alışkanlıklar oluşur. Eğer bir baba yavrusuna saygı sevgi merhamet nedir öğretmemişse o çocuk yarın gelip babasını öldürür. Ama çocuk bütün saygıyı sevgiyi merhametin ne olduğunu öğrenmişse o çocuk tek başına yaşadığı ülkeyi kurtarır. Allah korkusu olan insan gelecek tüm kötülüklerden dolayı Allah’a sığınır. Teknoloji her geçen gün gelişiyor, yenilikler ortaya çıkarıyor. Teknolojinin gelişimi insanlık için çok önemli bir olaydır. Ama teknoloji, iyi yanında kötülükleri de beraberinde getiriyor. İnsanlığı boş nedenlerden dolayı bölmek isteyen Allahtan korkmayan insanlar var. Bu insanlar savaş çıkartırlar. İnsanları acımadan katlediyorlar. Eğer hayat bu kadar ucuz olacaksa ben böyle teknoloji istemiyorum. Çünkü askere giden bir adam şehit oluyor, gazi oluyor. Eve Türk bayrağına sarılı tabutları geliyor. O asker evliyse çocuğu da varsa o çocuk kalan hayatını babasız yaşamak zorunda kalacak. Yani yarı insan gibi yaşayacak. O çocuğun arkadaşları babalarıyla okula gelirken o çocuk tek başına ya da annesiyle gelecek. Eğer babanız yoksa babasızlığın ne olduğunu anlayamazsınız. Ben bundan dolayı teknolojiyi istemiyorum. Ama çok iyi yönleri de var. Bilim açısından çok güzel. İnsanlığı kolaylaştıran teknoloji her zaman gelişsin, büyüsün. Ama kötülükler olmadan. Bu durumda çalışmadan, her istediğini yaparken dikkat edilmesi gerekenleri de unutmamak gerekir.
       İnsan hakları çok önemli haklardır. İnsan haklarına saygılı olmalıyız, hoşgörülü yaklaşmalıyız. Ve ömrümüzün sonuna kadar teknolojinin iyi yönlerinden faydalanarak hayatımızı devam ettirmeliyiz.