Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: kelebek1905
Eser Sıra Numarası:190213eser34                                                ZOR ANLARDA TEKNOLOJİ
      Zaten teknoloji hayatımızın birçok alanına girmiş durumda. Birçok ihtiyacımızı teknolojinin ustun aletleriyle çok kısa zamanda ve en iyi şekilde hal edebiliyoruz.
Teknolojinin tüm gereksinimlerini hayatımıza uygulaya bilip tüm ihtiyaçlarımızı da teknoloji aracılığıyla karşılıyor olabilseydik eğer bize de yaşantımızla ilgili fazla bir seçim yapma şansı olmayacaktı Her şey tek düzen halinde olur, sıradan monoton bir yaşantımız olurdu. Her şeyi oturduğumuz yerden kontrol edip yönetirdik. Böyle bir yaşam insan kulağına her ne kadar güzel gelse de aslında sıkıcı olur. Hem böyle bir yaşam insan sağlığı açısından da faydalarının yanı sıra birçok zararı da olur.
İnsanlar oturdukları yerde her şeye hakım olur ancak yeme ihtiyacını da karşıladığında o yediklerini hiç bir enerji sarf edipte harcamaz ve obez bir toplum meydana gelir. Diğer yandan insanlar kendini teknolojiye öyle kaptırırlar ki insan olduklarını unutup her şeye duyarsız kalırlar böylece insanlık duygusu kaybolup gider.
      Bu nedenledir ki böyle bir yaşam tarzını ben şahsen istemem. Sadece bazı ihtiyaçlarımız için insan çok yoran veya çok zamanını alan durumlarda ve sağlığını tehlikeye sokacak bazı durumlar karşısında teknolojiyi kullanmak daha yerınde ve doğru olacaktır diye düşünüyorum…