Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: kaza1905
Eser Sıra Numarası:190213eser12                                                ÇALIŞMADIĞIMIZ BİR DÜNYA
       Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerini karşıladığı çalışma zorunda olmadığımız bir dünyada yaşıyor olsaydık yaşam seçimlerimiz genellikle şunlar olurdu: Genelde yaşam hayatımızın yarısı çalışmakla geçmektedir. Çalışmamak zorunda olmadığımız bir Dünyada yaşıyor isek çalışmaya verdiğimiz zamanı genelde gezerek, dolaşarak, dünyayı öğrenerek, yeni keşifler bularak veya maceralara kendimi atarak hayatımı sürdürürüm.
Genelde çalışmak zorunda olmadığımız bir dünyada kendimi düşünerek o dünyanın genellikle bizlere rahatlığı veya o dünyanın bize rahatlığının yanı sıra huzurumuzu da ya da aileler arasında oluşan maddi imkânsızlıklar nedeniyle oluşan krizlerde son verecek bir imkân olurdu. Teknolojinin tüm gereksinimlerini karşıladığı bir dünyada yaşıyor isek genelde teknolojiye olan merakımız azalır ve insanlarda oluşan rahatlığın çalışmamaya gayret göstermemeye ya da rahatlığı bizi alıştıran bir HAYAT standardımız olurdu.
      Bu nedenle teknolojinin ya da çalışmak zorunda olmadığımız bir Dünyada kendimi düşünerek her istediğimi ya da o anda aklımda fikirlerle ya da olaylara daha rahat çözüm bularak kendimi en iyi şekilde rahatlığa alıştırarak Dünyanın hep böyle gelip geçeceğini düşünerek hayatımızı genellikle her istediğimiz şeyleri yaprak hayatımızın sürmesine neden olabilecek bir rahatlığa kavuşuruz.