Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:karanlık2121
Eser Sıra Numarası:190213eser06                                                TEKNOLOJİNİN GEREKSİNİMLERİ
       Teknoloji hayatımızın vazgeçilmez bir organıdır. Teknolojinin hayatımızda büyük bir yeri olduğunu hepimiz çok iyi biliriz. İletişim, haberleşme, bilgi edinme, sohbet, iş ve kısacası aklımıza gelebilecek her şeydir. Aslında yaşadığımız dünyada bizi teknolojinin gereksinimlerine ihtiyaç duymaya itekleyen unsurlar vardır. Bu unsurlar aslında yaşadığımız dünyanın modern bir çağa doğru gitmesinden kaynaklanır. Sosyalleşen dünyada ve rahatlığa alışmış insanların teknolojiye ihtiyaç duymasından kaynaklanır. Artık adım attığımız her yerde teknoloji vardır. Evlerimizde, caddelerde, işyerleri de ve kısacası her yerde. Peki, teknolojinin gereksinimlerini karşılamak zorunda olmasaydık yaşam seçimlerimiz nasıl olurdu?Teknoloji çağının gelişmiş olduğu bu çağda aslında bu soruya yanıtlar çok zor olurdu. Çünkü biz insanlar hayatın zor taraflarını değil de, yaşayabileceğimiz en kolay taraflarını yaşıyoruz. Teknoloji olmasaydı haberleşme eskiden olduğu gibi dumanla, güvercinlerle olurdu. Teknoloji çok iyi bir şeydir ama iyi yönden kullanırsak. Bunu insanların canını almak için üretilen bomba ve silahlı bir teknoloji olursa bu teknoloji hiç iyi bir şey olmazdı. Hiç kimse böyle bir şey kabul etmez. Teknoloji insanın yararı için kullanılmalıdır.
       Sonuç olarak teknolojinin tüm gereksinimlerini karşılamak zorundayız. Teknolojisiz bir dünyada yaşam seçimlerini belirlemek benim açımdan çok zordur. Çünkü teknolojisiz dünya asla olmaz. Böyle bir dünyayı düşünmek çok zor olurdu.