Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:istanbul1190
Eser Sıra Numarası:250213eser04
                                                         SEÇİMLERİMİZ
    Teknolojinin hızına yetişmek günümüzde hepimiz için zorlaştı. Her gün, hatta her an bir yenilik, gelişme hayatımızı kolaylaştırmakta; bir taraftan da insanları rahatlığa, tembelliğe alıştırmakta. Peki, bir gün hiç çalışmak zorunda kalmadan tüm gereksinimlerimizin karşılandığına tanık olursak?
Bu soruyu kendime yönelttiğimde, daha az zamanda istediğim pek çok şeyi yapabileceğimi düşündüm. Elbette rahat bir hayat olurdu. Düşünsenize bir komut vererek istediğiniz yemeğin önünüze hazır gelmesi, bir yerden bir yere belki de ışık hızıyla gidebilmek…Kim istemez ki? Hatta aklımdan geçenleri gerçeğe dönüştürebilecek yetenekte, komuta bile gerek olmayan bir teknoloji olabilir. Ama bu sefer de benim hayal kurmama gerek kalmazdı. Çünkü benim yerime de hayal kuran bir teknoloji var nasılsa… Bu durum beni şimdiden rahatsız etti.
   Kolaylık,zamandan kazanmak,bazen tembellik yapmak ve bizim yerimize işlerimizin yapılması ilgi çekici gelse de deneyim kazanmadan hazıra konmak çok da zevkli olmasa gerek.Teknoloji, hayatımızı kolaylaştırmalı; ama seçimlerimizde, bazen yanlışlar da yapsak, bizi bir kenara itmemeli.