Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: hayat2318
Eser Sıra Numarası:190213eser22                                                     YAŞAMIN SEÇİMLERİ
      Çalışmak deyince aklımıza gelen para kazanmak, emek sarf etmek, geçimimizi sağlamak, ailemize, çocuklarımıza güzel bir gelecek sağlamaktır.                                                                                          
İnsanlar çalışmasaydı neler olurdu? Düzenli bir yaşantımız olmazdı ve çalışmadığımız bir dünyada geçim sıkıntısı artardı. Çalışmak zorunda kalmadığımız bir dünyayı hayal ettiğimizde ise en büyük seçimlerimiz olan gezmek tozmak, uyumak, seyahat etmek ve emek harcamadan gelen parayı zevkle kullanmak olurdu. Çalışmak bir yandan da zamanı harcamaktır. Çalışmamanın olduğu bir dünyada zaman su gibi akıp geçmez ve bu sebeple zamanımı istediğim şekilde geçirirdim. Çalışmanın olduğu bu dünyada insanlar hep bir yarış içerisindedirler ama çalışmadığımızı düşündüğümüzde her şey hazırdan gelir. Çalışmadığımız bir dünyayı örnek verirsek ‘’Ekmek elden su gölden.’’ atasözü çalışmadığımız bir dünyanın ne kadar rahat olduğunu örnek verebilir.
      Çalışmak zorunda olmadığım bir dünyada olsaydım hayatın ne kadar kolay olduğunu anlardım; ama çalışmak zorunda olduğum bir hayatta var olduğum için hayatın ne kadar zor olduğunu görüyorum ve insanların kazanmak için ne kadar çaba sarf ettiklerini de görüyorum.