Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:egeli1402
Eser Sıra Numarası:230213eser46

                            TEKNOLOJİ  DÜNYASINDA  ZAMANIN  DEĞERİ
    Teknolojinin yaşamımız içinde oldukça fazla yer kapladığı ve hayatımızın zeminini oluşturduğu bir gerçektir. Teknoloji, kolay yaşam imkanları sağlar. Yapılması saatler süren ve bizi yıpratan işlerden kurtarır. Örneğin, çamaşır ve bulaşık yıkamak bizim uzun zamanımızı alır. Ayrıca, bu işleri yaparken kullandığımız kimyasal içerikli deterjanlar vücudumuza zarar verir. Fakat bunlar için büyük kolaylık olan çamaşır makineleri ve bulaşık makineleri var.
İhtiyacımız olan teknolojik aletlerin olmadığını düşünürsek, hayatımızın yarısı gitmiş gibi hissederiz. Çünkü artık güzelce ütülenmiş gömlekler, hızlıca hazırlanmış yemekler ve arabayla çabucak ulaşacağımız yerler olmaz. Teknoloji olmazsa artık her şey olduğundan daha yorucu ve karışık hale gelecektir. Ama tabi bazı şeyler dışında… Hayatımızdaki her şeyi teknoloji yapsaydı bize ne kalırdı. Bizim yerimize teknoloji çalışsa, görevlerimizi, sorumluluklarımızı teknoloji yerine getirse bizim hayatta pek bir önemimiz olmazdı.
   Olaya başka bir açıdan bakmak gerekirse teknoloji benim bütün ihtiyaçlarımı karşılasaydı; hayatımda yapabileceğim önemli bir iş kalmazdı. Bana kalan tek şey bolca zaman olurdu. Ben de bu zamanı bana ve çevreye daha faydalı bir şekilde kullanırdım. Ailemle daha çok vakit geçirirdim. Çünkü bu sonsuza kadar kullanabileceğim bir imkan değil. Yaşadığımız dünyaya iyi bir şeyler bırakmak isterdim. Bu bir kitap, bir buluş, bir söz herhangi bir şey... Ben de bu dünyaya ayak izlerimi bırakmak isterdim. Ve bu ayak izlerini takip eden kişilerin iyi bir yerlere gelmelerini isterdim. Kısaca benim yaşam seçimim, zamanı değerli kullanmak ve iyi bir şeyler yaparak dünyaya bırakmak olurdu.