Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: ecem1444
Eser Sıra Numarası:190213eser04                                                           SEÇİMLERİMİZ 

        İnsan toplulukları var olduklarından bu yana hep ortak yaşam alanları oluşturmuş, bir arada yaşamış ve bunun sonucu olarak ta aralarından iş bölümü yaparak yaşamlarını idame etmişlerdir. Teknolojik gelişmeler ise insanın yaşamını kolaylaştırmış uzak coğrafyalar arasındaki mesafeyi kısaltmış iletişim imkânlarını artırmış ve böylece insan yaşamını bir hayli rahatlatmıştır.Ancak bu faydalarının yanı sıra birçok olumsuzluğu da beraberinde getirebilecektir. Her ne kadar teknolojik gelişmeler insan yaşamını kolaylaştırsa da insan ihtiyaçları sınırsızdır. Buna karşılık imkânları da sınırlıdır. Bu nedenle teknolojik gelişmeler insan yaşamını tamamen karşılayamamaktadır. 

     Teknolojik gelişmeler insan yalnızlaştırarak bencilleştirerek insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duygusunu zayıflatacaktır. Bununda uzun vadede insana huzur getiremeyeceği de son derece açıktır.