Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: düşünceli1313
Eser Sıra Numarası:190213eser36                                                         TEKNOLOJİSİZ
       Teknoloji hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Artık her dört bir yanımızı teknoloji sarmış. Teknolojiyle yaşamak bir dert yaşamamak bir dert. Teknolojisiz yaşam düşünülmez olmuş bu zamanda. Herkesçe bilinen şudur ki çağ ilerlediği sürece teknolojinin yaşamımızdaki yeri büyüyor ve teknoloji bizimle daha çok birlikte oluyor buda hem bizim hayatımızı kolaylaştırıyor. Yalnız unutulmamalıdır ki teknoloji bir araçtır. Kendi başına bir mantığı yoktur onu kullanan kişilere hizmet eder.
Teknoloji hayatımızı o kadar çok kapsamış ki onsuz yazı bile yazamıyoruz. Peki ya teknolojinin doruklara ulaştığı bir yaşam sürseydik ne olurdu? Neler yapardık? Yan gelip yatardık herhalde. Evet, ben öyle yapardım. Başka yapacak bir şeyimiz olmazdı ki. Zaten teknolojinin amacı insanların hayatlarını kolaylaştırmak değil mi? Teknoloji fazla kullanıldığında zararı var mı? Evet var.Bir dünyada insanların hiç çalışmadığını düşünsenize ne kadar rahat, güzel bir ortam. Peki ya işimizi kim halledecek? Teknolojimi? Teknoloji insanın yerini tutabilir mi? Tutmaz, tutamaz. Bir filmde balların bir gün çalışmadığı polen toplamadığı zaman bütün çiçeklerin solduğunu öğrenmiştim. İnsanlar çalışmazsa ne olacak? Tabii ki rahatlığa alışacaklar ve eski hale dönemeyecekler.
       Yani teknoloji hayatımızı kolaylaştırdığı kadar, insanı etkisiz kalır. İnsanlık bir koca 0 olmak istemiyorlarsa teknolojiyi hayatlarının içine alırken bir kez daha düşünmeleri gerekir.