Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: duru1333
Eser Sıra Numarası:190213eser19                                    TEKNOLOJİ VE SEÇİMLERİMİZ
       İnsan ihtiyaçları sınırsız buna karşılık imkânları da sınırlıdır. Bu nedenle teknolojik gelişmeler insan ihtiyaçlarını tamamen karşılayamamakta, her gelişmenin ardından sürekli yeni ihtiyaçlar ortaya çıkmakta buda insanoğlunun yeni çözümler getirmeye zorlamaktadır.
Teknolojik gelişmelerin varlığının insan yaşamı üzerinde birçok etkisi vardır. İnsan çalışmak zorunda olmadığını ve her şeye sahip olduğunu düşündüğümüzde insanların her şeyi yerli yerinde görme, tatma, öğrenme isteği ile istediği zaman iletişim kurma imkânların sahip olacağını ve bunun gibi insana daha birçok imkân sağlayacağını belirtebiliriz.
      Teknoloji insan yaşamı için vazgeçilmezdir. Ancak bu teknolojik gelişmeler insanlara çalışmadan emek vermeden çabalamadan kazanılan bir yaşam sunmamalıdır. Çünkü insan çabalayarak emek vererek mücadele vererek kazandığı sahip değerlerler mutlu edecektir.