Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:doktor1820
Eser Sıra Numarası:220213eser21
                                TEKNOLOJİNİN  HAYATIMIZDAKİ  YOLCULUĞU
     Teknoloji insanlar için müthiş bir şey.   İnsan hayatına kattığı yenilikler yok sayılamaz. İnsanların problemlerinin çoğunu çözmüş olması, boş vakit yaratmış olması, yaşam standardını yükseltmemesi, hayatı kolaylaştırması… Yani teknoloji insan hayatıyla bütünleşmiştir. Ancak iyi yönlerinin yanı sıra insana verdiği zararları da vardır. İnsan her şeyin en iyisini ister bu rekabeti doğurur. Sonsuz arzular insanı uçsuz bucaksız bir yere sürükleyebilir.Teknoloji her problemi çözmüş, bana boş vakit yaratmış ve seçenek sunmadan hayatımı tekrar şekillendirmemi istediğin de ben; dünya tarihini inceleyerek insanlar hakkında kitap yazmak isterdim çünkü dünyanın gelişiminde insanların katkısının ne kadar önemli olduğunu diğer insanlara iletmek istiyorum. Daha sonra dünya turu yaparak bütün sporları tanır, yapabildiğim bütün spor dallarına vakit ayırırım. Spor sağlıktır en başta sonrasında paylaşmak ve yardımlaşmayı öğretir insana bu yüzden spor yapmayı isterim bol bol. Dans etmeyi öğrenmek isterim. Merak ediyorum çünkü ve merak ettiğim hiçbir şey kalmasın isterim. Öğrendikten sonra canım her sıkıldığında kendimi müziğe bırakırım. Barınakta ki hayvanlar sevgiye, ilgiye ve şefkate muhtaç bu yüzden barınakta ki hayvanlarla bol bol vakit geçiririm. Oradan kendime kedi, köpek ve kuş bile alabilirim. Ormanları tükenen dünyada orman yaratmak isterim kendi adıma. Hayvanları doğal yaşam ortamlarında rahat etmesi için elimden geleni yapardım. Hayvanlar nesli tükenebilen varlıklar çünkü. Hep kendi el becerilerimle bir şeyler yapmak istedim bu boş vakit sağlandığında da kendim bir şeyler üretmeye çalışırım. Bol bol vakit geçirmek istediğim bir de çocuklar var. Çocuklar umudun simgesi, onlar gelecek. Çocuklar kadar yaratıcı fikirlere sahip hiçbir canlı yok dünya üzerinde bu yüzden onlarla da bol bol vakit geçirmek isterim.
   Bu kadar şeye rağmen yorulmamak ve ne kadar geç yatıp erken kalksam da uykumu almış olmak isterim. En sonunda teknolojinin beni tembelliğe ve duygusuzluğa iten fazlalığını hayatımdan çıkarıp beni robot haline getirmesine izin vermeden yaşamımı sürdürürüm.