Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:deniz yıldızı4563
Eser Sıra Numarası:230213eser02
                                                       SİZCE HANGİSİ
     Teknolojinin tüm ihtiyaçlarımızı karşılaması gibi bir durum söz konusu olamaz. İhtiyaç kavramını irdelemek gerekir. Nelere ihtiyaç duyarız?  Yaşamsal ihtiyaçları bir tarafa bırakırsak insanın sevgiye, dostluğa, kardeşliğe ihtiyacı vardır önce...
Teknolojinin her işi hallettiğini düşünelim:  Yemeğimizi yapsın, evimizi temizlesin, ödevlerimizi yapsın, istediğimiz bilgiye istediğimiz anda ve istediğimiz yerde ulaşmamızı sağlasın, hatta istediğimiz bir yere ışınlanalım. Herkes herkesin düşüncelerini okuyabilsin ve sır diye bir şey kalmasın, kimsenin özeli olmasın.
Yukarıda bahsedildiği gibi insanların bütün ihtiyaçlarını ve isteklerini teknolojinin yerine getirdiğini  kabul edecek olursak , insanların bir amacı kalmayacaktır. Amaçsız bir insan da asla düşünülemez. Teknolojiyi ancak amaçlarımıza ulaşmak için bir araç olarak kullanabiliriz.Bilindiği gibi insanlar hatta bütün canlılar sevgisiz yaşayamazlar. Sevgiyi, dostluğu, kardeşliği teknoloji ile sağlayamayız. İyi niyet, merhamet,el açıklığı, vefa insani meziyetlerdir. Bütün bunları teknoloji ile sağlayamayız.Sevdiklerimizin gözlerine bakmak, üzüntülerine ve sevinçlerine ortak olmak, acılarını ve mutluluklarını paylaşmaktır insan olmak.
     Sevgi ,dostluk ve kardeşliğin hiç eksilmediği bir dünya için..!