Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:demir2123
Eser Sıra Numarası:200213eser08
                                                     HAYATIMIZDAKİ DEĞİŞİKLİKLER
       Teknolojinin günlük hayatta çok önemli bir yeri vardır.  Tabi bunun yanında zararları da vardır. Eğer ben teknolojinin tüm gereksinimlerimizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığımız bir yerde yaşamış olsaydım böyle bir yaşamı tercih etmezdim. O dönemde tüm insanlar tembel olurdu.

Örneğin teknolojik bir yemek masası düşünelim. Düşündüğümüz bir yemek olursa masadaki bir düğmeye basmamız yeterli olurdu. Böylece oturduğumuz yerden her istediğimizi elde edebiliriz. Bu da insanların hem kilo almasına hem de tembel olmasına ayrıca yapabildikleri işleri yeteneklerini ve becerilerini kullanmaya kullanmaya köreldiklerini gözlemleye biliriz. Ayrıca insanlar mutlu da olmazlar. Yaşamda tat, tuz kalmazdı. İnsanlar kolaya alışırlar. Bence köydekilere böyle bir yaşam zor olurdu. Yeni yaşama ayak uydurmak zor olurdu. Yeni yaşama alışmaları çok zor olurdu. Hatta belki alışamazlardı.

       Ama teknolojinin çoğu yararı da vardır. İnsanlar benim düşüncelerimi onaylamaya bilir. Yararlı yönlerini düşünebilir. Örneğin çalışanlar ve her gün yorulanlar teknolojinin çok gelişmiş bir yerde yaşamayı hayal edebilirlerdi. Evet, teknoloji artık insan hayatının olmazsa olmaz hale gelmiştir. Teknolojik gelişmeler hayatı daha da kolay kılmakta ve yaşam kalitesini arttırdığı için hayatımızda önemli bir yer edinmiştir ama hayatımızın her alanında teknoloji olmamalı bence.