Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:çılgıngençlik1320
Eser Sıra Numarası:230213eser49                                  KANLI BİR GELECEĞİN AYDINLIK UMUTLARI 

     Teknoloji insanın bütün ihtiyaçlarını karşılasaydı ne olurdu. Şuan varsayım yapmayan herkes dâhiyane bir fikir olduğunu düşünmekte ve imrenmektedirler lakin insan asla kendi zihninden öte bir teknolojiye gidemez ve hep böyle olmuştur ve böyle olacaktır.
Geçmişte atalarımız insanların sadece iyi halini düşünmüştür gelecekte ama sonuçlarını ve yol açacağı etkenleri düşünmemiştir ve buda her zaman bir sonraki neslin kısa ve sağlıksız bir yaşama itmiştir. Bunu düşünmek insan için kolaydır ama yapmaz çünkü bir insan iyi olduğu bir dünyayı ister ama asla kötüyü düşünmez veya düşünmek istemez buda insanın aslında farklı bir inanç içinde olduğunu belirtir. Ve insan kendini iyi ve güzel olanı istediğini belirtir sonuçları ne olursa olsun. İnsan zihninden öte gidemez buda insanın sadece kapağı görebildiğini ve ardını göremediğini gösterir. Açlık insanda sonsuz biçimdedir ve kendini tatmin etmek için sadece düşünebildiği kolaylıkları anlayabilir yol açtığı nedenler boşluktadır onları görse de umursamaz anlamaz kendini bir boşluk zanneder.
Zaman içinde anlayacaktır ama bir sonraki neslin egemenliği başlamıştır ve onlara söz geçiremez. Şuan da farkındasınız yaşlı okumuş kişiler pişmanlık içindedir ve bazıları konuşur herkes ondan korkar ama o insan kendini yenmiştir işte insan öyle bir galibiyete sadece ölüme yaklaştığında ulaşır. Hayatı ben bir problemle kaleme benzetiyorum; Problem çözdükçe kalem tükenir ve yeni problemler gelir ama kalem biter problem bitmez çözdükte yenilenir. Aslında ileriyi düşünmek yararlıdır ama zararını bilemezsiniz siz kendinize göre geleceği düşünüyorsunuz ama onlara sadece kendini bitirecek bir kalem açacağı bırakıyorsunuz.Teknoloji bana göre asla tam olamayacak bunun sebebi belli problemlerin yine belli problemler doğurduğudur.
Muhtemel ve tek çözüm bana göre insanlığın kendi bulunduğu süreç içinde hayatın bize aldığı değerleri değerlendirip kendi benliğine yerleştirmesidir bunu ancak kendi zihniyetini yendiğinde başaracaktır buda insanın zayıf ömrünü kısaltacaktır.     
     Kısacası insanlık teknolojiye sadece at gözlüğü ile bakmaktadır ve bencil bir biçimde kendi ideallerini istemeksizin geleceğinden üstün tutmaktadır.