Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: canan2210
Eser Sıra Numarası:210213eser06
                                                      TEKNOLOJİK HAYAT
        Teknolojilerin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı bir dünya… Aslında ilk bakışta kulağa hoş geliyor olabilir. Fakat böyle bir dünyada yaşamak zordur. Bir düşünürsek insan gücünün olmadığı, her şeyin makinelerle yapıldığı sadece motor seslerinin, motor kokularının olduğu, hiçbir insan elinin. sevgisinin katılmadığı dünya ne kadar güzel olabilir ki?
İnsanların çalışmadan her şeyi makinelerle yapması insanların sağlığına da zararlıdır. Hareket etmeden yaptıkları işleri ne kadar iş sayabilirler ki? Eğer her şey teknolojiyle olsaydı her ilde her şehirde bir çok spor salonunun bulunması gerekir. Hareketsiz durdukları her gün vücutlarına daha  çok zarar veriyorlar.Ben böyle bir dünyada yaşasaydım okula bile gitmeme gerek kalmazdı evde eğitim gördüm.Benim gibi bir çok insanda eminim böyle düşünüyor olmalı sabah kalkma derdi yok işe geç kalma derdi yok hatta bedava para kazanırlar ve o zaman paranın bir değeride olmazdı.Çünkü emek verilmeden kazanılan para para değildir.Bunlar teknolojinin bize sağladığı dezavantajlar.Teknolojinin olduğu dünyanın avantajları ve yararları da var.Örneğin teknolojimiz bu kadar ileri bir teknolojide olsaydı bilimde daha çok ileri olurduk.Bir çok hatalığın tedavisini bile bulabilirdik.Ya da şöyle diyelim tüm insanlar evde tedavi olabilirdi.Belki de hasta olmadan önce  bilip önlemini alabilirlerdi.Ben böyle bir dünyada yaşamak isterdim teknolojinin zararları da olsa yararları da olsa olması şart olan bir ilerlemedir.
     Teknolojiyi doğru kullanırsak ve bize verebileceği  zararları en aza indirgeyebilirsek teknolojinin tüm gereksinimlerimizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığımız bir dünya güzel olabilirdi.önceki eser / sonraki eser