Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: bulut2194
Eser Sıra Numarası:190213eser20                                                    DESPOT TEKNOLOJİ VE HAYAT
       Teknolojinin tüm gereksinimlerimizi karşıladığı ve çalışmak zorunda kalmadığımız bir dünya var mıdır sizce?Öyle bir dünyanın olması olası mıdır?  Böyle bir dünya düşünmek, abest olmaktan öte bir düşünce değil midir?
İnsanoğlu öyle bir dünyada yaşamış olsaydı hayat ritimleri teknolojiye bağlı kalacaktı. O  zaman  insanoğlunun   hayata  dair  hiçbir  bakış  açısı  olmazdı. Düşünsenize sürekli oturan, hiçbir şey yapmayan bir insan tüm teknolojinin ihtiyaçlarını karşıladığı ve çalışmak zorunda olmadığı, bir dünyada yaşayan bir insan hep aynı yerde sayan, ne ilerlemeyi ne de gerilemeyi bilmeyen bir insan hayata bakış açısı nasıl olurdu.Böyle bir dünya düşünmek hayal den öte bir şey değildir. Bence, böyle bir dünyada yaşıyor olmak istemem; zira ben doğru ve yanlışı görmeden nasıl yaşayayım.Teknolojinin tüm gereksinimlerimizi karşıladığı bir dünyayı sanırım hiçbirimiz istemeyiz.
      Teknoloji hayatımızı kolaylaştıran bir unsurdan öte olmamalı.Hayatımıza kolaylık sağlayan bir unsur olmalı, hayatımıza hükmeden bir unsur olmamalı.Teknoloji hayatımızı değil, bizim teknolojiye hükmetmemiz gerekir.