Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: ayışığı9423
Eser Sıra Numarası: 181212eser08
                                            HAYAT TEKNOLOJİ İLE GÜZEL
            Yıl 2055 ve ben evde ayaklarımı uzatıp yatıyorum. Dışarıda hava çok güzel; ama yapacak hiçbir şey kalmadı; çünkü her şey elimin altında. Şimdi canım Amerika’ya gitmek istese bir düğmeye bastığımda oradayım. Anlayacağız hayat bu kadar kolay. İşe gitmeme bile gerek yok; çünkü ne kadar istiyorsam o kadar param olur. Hayata bir ayrı bakıyorum. Hayatı yendim.Eski atalarımız neden bu kadar iş yapmışlar,neden bu kadar çok yorulmuşlar? Hatta neden ölmüşler?Şimdi ise her şey ;ama her şeye istemeden sahip olabiliyoruz. Acaba bu haksızlık mı ya da adil değil mi bilemiyorum.Ama ben hayatımdan memnunum.Çünkü etrafımda büyük büyük camdan binalar, gökdelenler… Birçok değişik araba..Yemekler dersen yemek yememize gerek yok. Bir hap yuttuğumuzda doymuş oluyoruz.Tuvalete de ihtiyacımız yok.Her şey çok değişik ve güzel. 
Artık beynimizin %25’ini kullanabiliyoruz. Kitaplar desen kitabın ilk sayfasına baktığımızda tüm kitap beynimize direk kazınıyor. Bir anda beş altı şeyi anlayabiliyoruz. Çocukların okula da gitmesine gerek yok. Çünkü doğduklarında bu bilgiler beyinlerinin bir köşesine aktarılabiliyor. Bundan on yıl önceye kadar arabalar elektrik ile çalışıyordu. Şimdi ise arabalar su ile çalışıyor. Ama bazı bilim adamları havayla çalışan araba buldular ve iki üç yıl içinde piyasaya sürmeye hazırlanıyorlar. Bu havayla çalışan arabaların en önemli özelliği uçmaları…Bina asansörleri desem yirmi katı bir saniyede çıkıyorlar. Her şey çok basit. 
        Artık dünyanın komutanı, başkanı teknoloji. O olmasaydı hiçbir gelişme olmazdı. Yeni yeni teknolojik aletler çıktı. Her ay bir tane daha icat çıkıyor. Artık hayvanlara daha çok hürmet gösteriliyor. Nerdeyse her ailenin bir hayvanı var. Ayrıca bütün hayvanlar acıktıklarında akıllarından istedikleri yemeği geçiriyorlar ve o önlerinde beliriyor. Bu arada sadece dünyadan bahsettim. Şimdi geldi sıra benim evime. 60 katlı bir gökdelenin 40. katında oturuyorum. Evim aynı saray yavrusu. Koltuklarım şeffaf, yedi tane oda var. Hemen karşımda centerlar var. Kocaman sinema var. Aynı 2012 deki New York gibi sokaklar şimdi her yerde. İstediğim zaman binaların üstlerine kendi fotoğraflarımı koyabiliyorum. Etrafım çok güzel. Her şey ayağımın altında. İyi ki bu yıl da bu teknolojide doğmuşum. Hayat teknolojiyle güzel.