Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu:aslan1905
Eser Sıra Numarası:190213eser07                                                        YAŞAMDAKİ RAHATLIK
       Teknoloji her şeyi halletmiş olsaydı, hayatta hiç çalışmak zorunda olmasaydık, aslında iyi olurdu ama bir yandan da kötü olurdu.
Teknoloji her şeyi halletseydi bir yandan iyi bir yandan kötü olurdu. Çünkü iyi olmasının sebebi herkes rahat yaşardı, her istediğini alırdı, her istediğini yerdi içerdi. Yani hayat çok güzel olurdu. Rahatlık içinde hiç sıkıntı çekilmeden yaşanırdı. Ama birde bu işin kötü yanı var oda şudur ki bazı tembel insanlar hiç sıkıntı çekmeden, hiçbir bedel ödemeden zengin olarak rahat yaşayacaktı, onlarda her istediğini rahatça alabilecekti. Belki o kadar imkân eline geçecekti ki bu eline geçen imkânı kötü şeylerde kötü işlerde kullanacak buda diğer insanlara zarar verecek işte buda hiç çalışmadan her şeye sahip olmanın kötü yönüdür.
      Yani teknolojinin her şeyi halletmesi bizim her şeyi çalışmadan elde etmemizin iyi yönü olduğu kadar bir o kadar da kötü yönü vardır.