Konusu " Eğer teknolojinin tüm gereksinimlerinizi karşıladığı, çalışmak zorunda olmadığınız bir dünyada yaşıyor olsaydınız, yaşam seçimleriniz neler olurdu? "

Yazar Rumuzu: abdal2782
Eser Sıra Numarası:210113eser05


                                                           TIK   TIK…
 
       Teknoloji  bir  tıkla  dünyayı  ayağımıza getirir ,her şey kolayca yapılır. Hayatımızı kolaylaştıran teknoloji ,hayata anlam katan teknoloji  saman altından su yürüten teknoloji…
Basıyorum yemeğim önümde. Bir bakıyorum  Türkiye’de bir bakıyorum Amerika’dayım .Her yerde  robotlar kol geziyor , elimizi bile kullanmıyoruz. Ara sıra parmaklar işe yarıyor ama neyse .Ses komutlu  robotlar zaten ne dersek yapıyor. ‘’Çay yap! Ütü yap! Temizlik yap! Bahçeli sula! Bahçeyi ek!’’  ne dersek harfiyen yerinde. Yorulmak yok uğraşmak yok, oturacağım yerden  sadece izliyorum hayatı..

      Teknoloji  ne güzel  bir şey değil  mi?. Ama bu sadece görünen  yüzü. Eskiden obozite mi vardı? İnsanlar bir dakika durmazlardı olduğu  yerde.  Hayat Hep uğraşılarla dolu  idi,  boş değildi..  İnsanlık  teknolojiyi  dost,  kardeş  gibi  görüyor  ama  teknoloji  insanlığı arkasından  vuruyor.  İnsanlık  buna bir  dur  demediği  sürece  hastalıklar  devam  edecek  hayat  hep  boş  olacak.